Osvědčené tipy zahrádkářů dopomůžou k bohatší úrodě

Letní sezóna se rychle blíží a s ní také období, kdy budou všichni majitelé zahrad pěstovat ovoce a zeleninu. A každý z nich chce pochopitelně co největší úrodu. Možná máte pocit, že je to velmi těžké, ale není to pravda. Stačí, když se budete držet základních pravidel a péče o rostliny. Díky tomu si užijete tu nejlepší úrodu, aniž byste museli mít nějaké zvláštní know-how.

Přírodní hnojiva

Kvalita půdy je velmi důležitá pro velkou úrodu. Organické hnojivo vám snadno pomůže k tomu, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Musíte ho jen používat pravidelně. Nesmí ho být příliš málo, ale zároveň ho nesmíte dávat ani příliš mnoho. Využít navíc můžete i věci, které máte neustále doma, např. banánové slupky nebo vaječné skořápky.

Doporučený článek:  Zahradní rybník potřebuje během zimy ochranu a péči

Dostatek světla

Ovoce a zelenina potřebují hodně světla. Dávejte si pozor na to, aby nebyli po celý den na slunečním světle, protože to může rostliny spálit. Na druhou stranu ale musíte mít záhony, ovocné keře i stromy na místech, kam se dostane dostatečné množství slunečních paprsků. Hlavně plodiny, jako jsou rajčata potřebují hodně světla. Bez něj nebudete mít velkou úrodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Správná závlaha

Zalévání je pochopitelně velmi důležité a bez vody vám plody nebudou růst. Hlavně vodnaté druhy ovoce a zeleniny potřebují hodně vody. Opět se jedná o rajčata, stejně jako o okurky a mnoho dalších druhů plodin. To neznamená, že je musíte přelévat. Správné množství je extrémně důležité. Dokonce si můžete pořídit pomůcky, které vám odhalí vlhkost půdy, takže budete přesně vědět, jestli rostlinu zalít nebo ne.

Doporučený článek:  Sušené mléko působí na zahradě jako jedinečné hnojivo, rostliny také ochrání před škůdci

Kvalitní rostliny

V první řadě byste si měli také pořídit kvalitní rostliny nebo semínka. Jděte na trh a podívejte se na nabídku jejich plodin. Ptejte se na velikost a chuť plodů, které můžete získat. Uvidíte, že vám dají obrovské množství informací. Anebo navštivte své oblíbené zahradnictví, které vám také dokáží poradit a prodat velmi kvalitní sazenice rostlin.

Zdroj: https://www.osgf.org/blog/2020/7/20/summer-harvest-tips-for-the-garden

Podobné články:

Proti domácím škůdcům můžeme nasadit účinné přírodní metodyProti domácím škůdcům můžeme nasadit účinné přírodní metody

Boj s domácími škůdci může být nejen stresující, ale také zatěžovat životní prostředí, pokud nejsou použity ekologické metody. Tradiční pesticidy a insekticidy mohou obsahovat toxické látky, které mají vedlejší účinky