„Mladé náplavy z měst nechápou, že vesnice bývá hlučná a někdy zapáchá,“ potvrzuje senior Pepa

Vesnice, nebo město? Otázka, která dělí lidi na dva nesmiřitelná tábory. Jsou ale i tací, kteří se rozhodnou pro změnu. A jdou z města na venkov. Ne vždy ale vesnice splní jejich očekávání.

Nechápu, proč se k nám na vesnici vůbec stěhovali, když jim její běžný chod tolik vadí. Mluvím o náplavě z města, která se rozhodla přesunout se do naší malé obce a postavit si zde dům. Od chvíle, co se nastěhovali, začaly problémy… Takto zostra začal svůj příspěvek náš čtenář Josef, muž v seniorském věku, který má konflikt s lidmi, kteří do menší obce přišli z města.

Doporučený článek:  Zelenina nesmí v jídelníčku chybět. Benefity přináší především syrová

Jsme normální vesnice

Bydlím v normální malé vesnici, kvůli soukromí nebudu jmenovat název. Takových jsou v naší republice stovky. Žil jsem zde celý život a vše, co se zde děje, považuji za normální. Takhle to na vesnici prostě chodí, že lidé chovají zvířata, pracují na svých zahradách, opravují věci, chystají dřevo a tak dále. Jde o běžný vesnický život.

Máme tu náplavu

V posledních letech se naše vesnice začala značně rozrůstat. Okrajové pozemky se změnily ve stavební parcely, ty byly rozprodány a vyrostly na nich domy. A kdo se do nich nastěhoval? Většinou lidi z města, já jim říkám náplava. Takoví, kteří na vesnici nikdy nebydleli a chtěli dát sbohem ruchu města. Nic proti tomu, na vesnici je krásně, ale oni někdy dělají, jako by jim to tu patřilo. A dokonce si diktují podmínky, jak to tu má fungovat.

Doporučený článek:  Ani ve městech nejsme v bezpečí. Před zákeřným klíštětem se musíme chránit stále

Vadí jim všechno

S několika takovými mám konflikt i já, protože můj dům je hned poblíž této nové čtvrti s několika novostavbami. Chovám zvířata, takže první problémy se týkaly toho, že jsou moc hlučná a že je z chléva cítit zápach. Tím to nekončilo. Vadilo jim také, že o víkendu sekám trávu nebo že na cirkulárce řežu dříví. Problém mají i s pálením větví nebo když potřebuji na domě něco opravit a musím zapnout míchačku.

Je to standardní

Nevím, co si mysleli, že je vesnice samota? Ne, není. Je tu možná stejný hluk jako ve městě. Jenom místo každodenně projíždějících aut tu jsou zvířata a pracující lidé. Já se ve svém věku rozhodně novým pořádkům přizpůsobovat nebudu. Oni přišli, mohou klidně zase odejít.

Doporučený článek:  Zdravé nápoje podpoří zažívání a fungují jako prevence řady obtíží

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek

Podobné články:

Nepříjemný zápach může signalizovat vážné onemocnění. Prozradit může cukrovku nebo problém s játryNepříjemný zápach může signalizovat vážné onemocnění. Prozradit může cukrovku nebo problém s játry

Každá nemoc ovlivní nějakou funkci těla. Některé mohou změnit vůni našeho těla, které se tím snaží upozornit na problémy. Lidské tělo se musí s nemocí vypořádat po svém, ale některé