Při migréně se podívejte nejprve do ledničky. Některé potraviny je lepší rovnou vyhodit

Migrény, opakující se jednostranné bolesti hlavy, mohou být způsobeny mnoha faktory. Mezi nimi stres, únava nebo některé vonné produkty jako parfémy, intenzivní voňavé květiny nebo éterické potraviny. Proto se při změně životního stylu podívejte nejprve do své chladničky.

Co je migréna

Migréna je opakující se jednostranná bolest hlavy, která má pulzující charakter. Může probíhat různým stupněm závažnosti a frekvence. Migréna může být doprovázena dalšími příznaky, jako je zvracení, nevolnost, citlivost na zvuky a pachy. Stává se, že několik hodin před nástupem migrény se objeví určité příznaky, které mohou ohlásit příchozí bolest hlavy.

Doporučený článek:  Někteří lidé přitahují komáry jako magnet. Roli hraje krevní skupina, hormony i pohyb

Migrénu může spustit mnoho faktorů. Může to být menstruace, stres, únava, některé vonné podněty jako parfémy, intenzivní voňavé květiny nebo éterické oleje a povětrnostní podmínky. Stává se také, že migrény provázejí jiné nemoci a onemocnění, jako například obezita, endometrióza, deprese nebo některé srdeční vady.

Zdroj obrázku: Freepik

Produkty, které spouštějí migrénu

Důležitým faktorem způsobujícím migrény mohou být i některé potraviny. V první řadě byste se měli podívat na ovoce a zeleninu, které konzumujete každý den. Citrusy zvyšují produkci norepinefrinu, jehož přebytek může způsobit bolesti hlavy. Banány a avokádo obsahují tyramin, který funguje podobně.

Doporučený článek:  Proti hypertenzi působí účinně brokolice, rajčata nebo mrkev

Tyramin se nachází také v rajčatech, červené paprice a špenátu. Vzhledem k vysokému obsahu oxidu dusnatého může být bolest způsobena i nadbytečnou konzumací masa, zejména zpracovaného ve formě uzenin, klobás nebo paštik. Další výrobky, které mohou souviset s migrénou, jsou modré sýry, alkohol, čokoláda, káva a výrobky obsahující glutamát sodný. Mírné bolesti mohou zmírnit volně prodávaná analgetika. V případě opakujících se stavů byste měli vyhledat odbornou pomoc.

Zdroj: https://my.clevelandclinic.org/health/articles/9648-headaches-and-food

Podobné články:

Někteří lidé přitahují komáry jako magnet. Roli hraje krevní skupina, hormony i pohybNěkteří lidé přitahují komáry jako magnet. Roli hraje krevní skupina, hormony i pohyb

Komáři jsou jedním z nejvíce nenáviděných druhů hmyzu. Znepříjemňují nám život především na jaře a v létě a z večerního kempování nebo venkovní party dokážou udělat noční můru.

Vyvarujte se zbytečných chyb, které ničí v ovoci a zelenině tolik potřebný vitamin CVyvarujte se zbytečných chyb, které ničí v ovoci a zelenině tolik potřebný vitamin C

Vitamin C hraje v těle významnou roli. Bohužel velké většině lidí chybí. A to z důvodu špatného životního stylu, chybného uskladnění potravin nebo vaření, při němž suroviny ztrácí své výhody.