Kardamom vnese do kuchyně vůni orientu. Jeho využití je široké

Jedinečné aroma a neocenitelné zdravotní vlastnosti, tak můžeme jednoduše popsat kardamom. V přírodní medicíně se využíval již po staletí a dodnes se doporučuje jako složka zdravé výživy. Dokáže pozitivně ovlivnit tělo a zdraví, proto jej určitě zařaďte do svého jídelníčku.

Svěží dech díky kardamomu

V Indii se dodnes kardamomová zrna používají jako žvýkačka k osvěžení dechu. Účinnost této metody je způsobena antibakteriálními látkami obsaženými v kardamomu – terpinyl acetátem a cyneolem. Pokud máte problém se špatným dechem, sahejte po přírodních zubních pastách a ústní vodě s přidáním kardamomu. Kardamom je také přírodním lékem na mužské problémy.

Doporučený článek:  Šetrná příprava zeleniny uchová všechny její důležité živiny

Kardamomová zrna pomáhají při trávicích problémech, musíme si však uvědomit, že jde o hořký pepř, proto by ho neměli konzumovat lidé trpící peptickým vředovým onemocněním a gastritidou. Těhotné ženy a kojící matky by se mu měly také vyhnout. Nepříjemné důsledky bude mít i pro lidi, kteří mají alergii na složky tohoto koření.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní afrodiziakum

Kardamom je také skvělým lékem na mužské nemoci. V Indii se považuje již celá staletí za silné afrodiziakum, které pomáhá řešit problémy s potencí. Kardamom je koření, jehož konzumace způsobuje lepší zásobování genitálií krví – erekce je delší a silnější. Záleží však jenom na vás, jestli tomu budete věřit, nebo to budete pokládat za placebo efekt.

Doporučený článek:  Na chodník před domem nalil ocet, prodejci chemie nemohou uvěřit co za pár korun dokázal

Stojí za to sáhnout po kardamomu při hubnutí. Stimuluje sekreci trávicích šťáv, čímž urychluje metabolismus. Kromě toho má diastolický účinek – tlumí trávicí problémy, jako je pálení žáhy nebo plynatost. Toto koření lze zakoupit v různých formách, v celých zrnech nebo i v mleté formě, je jen na vás, které vám bude vyhovovat více.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/cardamom-benefits

Podobné články: