Zdravé nápoje podpoří zažívání a fungují jako prevence řady obtíží

Potíže s trávením má vlivem nezdravého jídelníčku a hektického způsobu života v dnešní době takřka každý. Špatné trávení negativně ovlivňuje náladu i imunitu. Na nafouklé břicho a bolestivé stavy platí namísto léků správně zvolené doplňky v prášku, které působí blahodárně na zažívání a odstraňují ze střev nebezpečné toxiny. Po jakých produktech sáhnout, aby se vrátilo trávení do normálu a střevní peristaltika opět fungovala správně?

Detoxikace pomocí chlorofylu

Takzvaný práškový čaj je mnohem známější pod názvem matcha. Jedná se o druh zeleného čaje, který je bohatý na zelené rostlinné barvivo. Chlorofyl patří mezi silné antioxidanty a vyniká detoxikačními účinky, podporuje vyplavování toxinů a těžkých kovů z těla. Jeden šálek matchy odpovídá asi deseti šálkům běžného zeleného čaje, co se týče antioxidantů a nutričních látek. Pravidelnou konzumací matchy se zlepšuje stav střevního mikrobiomu.

Doporučený článek:  Sběr kaštanů působí blahodárně na psychiku. Nasbírané plody využijeme prakticky i kreativně

Superovoce na pročištění střev

Camu camu není příliš známý druh ovoce, přesto patří objektivně mezi superpotraviny, které se vyplatí zařadit do jídelníčku pro antioxidační účinky a enormní obsah vitamínu C. Oproti pomerančům jej totiž toto ovoce obsahuje až 50krát víc. Mimo céčko obsahují bobule camu camu ještě vitamíny skupiny B, minerály, jako jsou draslík, železo a vápník, a antioxidanty, zejména aminokyseliny, které blahodárně působí na trávení a pomáhají při hubnutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro harmonizaci metabolismu

Dalším blahodárným lékem na trávení je prášek moringa, který se vyrábí z listů opadavého tropického stromu moringa. Působí jako balzám na fungování střev a pomáhá harmonizovat metabolismus, protože je zdrojem důležitých aminokyselin. Pomáhá zklidnit trávení a střevní peristaltiku, podporuje pravidelné vylučování stolice. Kromě toho by po tomto prášku měli sáhnout též diabetici, protože pomáhá normalizovat hladinu krevního cukru.

Doporučený článek:  Všechna jablka jsou zdravá, některé odrůdy jsou ale skutečná vitamínová bomba

Pro stimulaci žaludečních kyselin

Výtečným lékem pro střeva je též želatina, která se rozpouští ve vodě. Při pravidelném popíjení želatinového nápoje se stimuluje sekrece žaludečních kyselin a dochází ke zlepšení trávení. Želatina pomáhá léčit sliznice a zamezuje vzniku zánětů střev. Neméně užitečná je potravinářská křemelina, která likviduje toxiny, usazeniny nebo parazity ve střevech a zlepšuje stav trávicího traktu. Při vředech nebo syndromu dráždivého tračníku se vyplatí sáhnout též po L-glutaminu, který regeneruje a léčí trávicí sliznice.

Zdroj: https://www.verywellfit.com/best-greens-powders-4165389

Podobné články:

Lněné semínko patří k nejcennějším superpotravinám. Zdravý nápoj dvakrát denně dokáže zázrakyLněné semínko patří k nejcennějším superpotravinám. Zdravý nápoj dvakrát denně dokáže zázraky

Lněné semínko patří mezi potraviny, které vám dodají nejen spoustu živin, ale navíc mohou pomoci také se zdravotními problémy nebo stavem vlasů. Lněné semínko pomalu získává na oblíbenosti, a je