„Když vidím co tu prodáváte, radši zajdu s pilkou do lesa,“ odvětil jsem prodejci vánočních stromků

Ne, že bych už stromek kupoval, ale protože se u některých obchodních center vyrojilo několik prodejců, šel jsem se podívat co nabízejí. A hlavně za kolik. Každý rok si s rodinou vybíráme stromek stejně, u těchto prodejců. Prošel jsem pár takových míst, abych si udělal představu. Co jsem viděl, to bylo k nevíře. Stromky vypadaly jako nějaká vyhublá „košťata“, a přitom si za ně prodejci říkali pořádné peníze.

Nevím, jestli to byl špatný rok pro stromky nebo co, ale všechno, co jsem viděl, bylo takové směšně hubené a ošuntělé. Některým stromkům chyběly pořádné větve, jiné měly zvláštní tvary, u dalších už začínalo opadávat jehličí. Já vím, že ne každý stromek může vypadat jako z pohádky, ale tohle bylo fakt mimo. A ceny? Jakoby prodávali nějaké vzácné druhy, ne tyhle smutné větvičky, které bych použil tak možná jenom na dekoraci našeho domu.

Doporučený článek:  U ovocných džusů záleží na složení. Čím více ovocné složky, tím lépe

Když mě jeden z prodejců oslovil, jestli mi může pomoct s výběrem, neudržel jsem to v sobě. Řekl jsem mu rovnou: „Když vidím, co tu prodáváte, raději zajdu s pilkou do lesa.“ Možná to bylo trochu hrubé, ale byl jsem opravdu zklamaný. Prodejce se na mě podíval trochu překvapeně, začal mluvit něco o tom že další stromky mu v dalších dnech a týdnech ještě dorazí a že si určitě vyberu. No, to jsem zvědavý.

Ale vážně, proč bych měl platit tolik peněz za něco, co vypadá, že je to nejhorší stromek z celého lesa? Radši už se domluvím s nějakým hajným, zda bych si nemohl legálně něco uříznout sám, kdy si najdu nějaký pořádný stromek. I kdybych ho musel hledat sám půl dne v lese. Přijde mi, že někteří prodejci si neuvědomují, že vánoční stromek je pro mnohé z nás důležitá součást svátků a nechceme dávat peníze za něco, co vypadá, jako koště. To snad už radši ten umělý, než ty hrůzy, co jsem dneska viděl. Ale třeba je to jen první várka pro „hejly“ a postupně se objeví i nějaké pěkné kousky.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek

Podobné články: