Kouření škodí zdraví. Lepší je tabák vysypat na zahradu, rostliny zachrání před zkázou

Mšice jsou velmi nepříjemným problémem pro každého majitele zahrady, který pěstuje rostliny, ovoce nebo zeleninu. Napadají prakticky všechny rostliny a velmi rychle se množí. Během pár dnů proto mohou zničit celou rostlinu a přesunout se na další. Tabákový postřik je jedním z nejoblíbenějších domácích prostředků na mšice. Podívejme se, jak ho vyrobit a co s ním nesmíte stříkat.

Jak vyrobit tabákový postřik?

Tabákový postřik můžete vyrobit velmi jednoduše. Tabák můžete vysypat z 10–12 cigaret nebo ho zakoupit v sáčku. Vložte ho do skleněné dózy a zalijte horkou vodou o teplotě 70–‍80 stupňů. Poměr je asi 50 gramů na 1/2 litru vody. Nechte jeden den stát a hotový postřik přeceďte přes plátno. Roztok nalijte do lahve s rozprašovačem a máte ho připravený k aplikaci.

Doporučený článek:  Drahý cukr klidně nechte v obchodě. Z cukrové řepy si za pár korun vyrobíte vlastní
Zdroj obrázku: Freepik

Jak postřik aplikovat a na co dávat pozor?

Roztok stačí naředit vodou v poměru 1/2 litru tabáku na 1 litr vody. Pomocí lahve s rozprašovačem postřik aplikujte na rostliny, které jsou napadené mšicemi. Množstvím nešetřete. Listy postříkejte ze všech stran, nezapomeňte na spodní část. Postřik opakujte každé 2–3 týdny podle toho, jak to bude potřeba.

Pozor byste si měli dát na vodní nádrže v blízkosti (např. rybník). Tabák obsahuje látky, které mohou ohrozit život vodních živočichů, kteří tam žijí. To samé platí pro kvetoucí rostliny, kterým může tabák ublížit. Nezapomeňte si také vzít před aplikací gumové rukavice, aby se vám tabákový postřik nedostal na kůži. Alergie je velmi vzácná, ale pach tabáku bude velmi nepříjemný.

Doporučený článek:  Zelné obklady jsou první pomoc při zánětu i bolesti kloubů. Přikládat je lze až 5 dní

Co tabákovým prostředkem nikdy nestříkat?

Tabákový postřik byste měli aplikovat pouze na okrasné rostliny. Nikdy ho nepoužívejte na rostliny, ze kterých budete mít plody k jídlu. Postřik nikdy nevyrábějte z nedopalků. Může se vám to zdát úsporné, ale tím své rostliny zabijete. V nedopalcích se totiž nachází mnoho škodlivých látek a chemikálií, které zastaví růst kořenů, listů i výhonků. Navíc mohou otrávit vodu v blízkosti.

Zdroj: https://www.hunker.com/12127114/how-to-make-and-use-organic-pesticide-from-tobacco

Podobné články:

Na chodník před domem nalil ocet, prodejci chemie nemohou uvěřit co za pár korun dokázalNa chodník před domem nalil ocet, prodejci chemie nemohou uvěřit co za pár korun dokázal

Chcete-li se zbavit plevele mezi dlažebními kostkami bez použití herbicidů škodlivých pro životní prostředí, nejlepší volbou je obyčejný ocet. Názory na účinnost octa v boji proti plevelům je mnoho a