Na chodník před domem nalil ocet, prodejci chemie nemohou uvěřit co za pár korun dokázal

Chcete-li se zbavit plevele mezi dlažebními kostkami bez použití herbicidů škodlivých pro životní prostředí, nejlepší volbou je obyčejný ocet. Názory na účinnost octa v boji proti plevelům je mnoho a každý je jiný. Proto stojí za to zjistit přesně, jak ocet na plevel používat a jaké jsou doporučené poměry, ve kterých je octový postřik skutečně účinný.

Stojí za to použít ocet na plevel?

Plevel ve zpevněném povrchu se může objevit bez ohledu na způsob pokládky dlažby. Nežádoucí vegetace snadno dorůstá do spár mezi kostkami. Poté je velice obtížné jej odstranit. Obyčejný ocet vám k tomu ale může pomoci, aniž byste museli používat chemii a obávat se, že otrávíte rostliny v okolí, nebo své mazlíčky.

Doporučený článek:  Nenápadný hraboš je skutečnou pohromou zahrady. Existují ale triky, které ho vyženou
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ocet lze použít k odstranění plevele na chodnících, cestách, příjezdových cestách a dlážděných terasách. Stejně tak je skvělý pro hubení plevele na štěrkovém pásu kolem vašeho domova. Musíte si však uvědomit, že se jedná o neselektivní prostředek, a proto se nemůže dostat na plodiny, které by jinak také zničil. Jeho kyselý účinek je ovšem krátkodobý, takže ani příliš neokyselí půdu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak na to?

Na výrobu postřiku lze použít nejlevnější lihovinový ocet o koncentraci 10 až 20 %. Mladé a zelené plevele stačí postříkat 10% octem. Pro starší plevel je vhodnější použít produkt s vyšší koncentrací octa. Postup samotný je velice jednoduchý. Potřebovat budete jen lahev s rozstřikovačem, ocet a vodu. Pro účinné odstranění plevelů použijte:

  • poměr octa a vody v poměru 2:1 (např. půl litru vody na litr octa),
  • nezapomeňte nalít ocet do vody (nikdy ne naopak),
  • u starších a silných plevelů můžete použít ocet bez ředění.
Doporučený článek:  Spíž v kuchyni je pro myši hotová hostina. Zbavte se nezvaných hlodavců osvědčenou cestou

Postřik provádějte v bezvětří ve slunečný a suchý den. Když bude teplota vzduchu vyšší než 15°C, zvýší to účinek kyselosti a snáze se díky tomu zbavíte porostu, který na své cestě, chodníku nebo terase nechcete mít. Vyzkoušejte tento trik a sami uvidíte, jak budete spokojeni.

Podobné články:

Mšice vyžadují okamžitý zásah. Postřik z oblíbené zeleniny všechny škůdce zlikvidujeMšice vyžadují okamžitý zásah. Postřik z oblíbené zeleniny všechny škůdce zlikviduje

V boji s všudypřítomnými a extrémně žravými mšicemi vám může pomoci jeden přírodní lék – cibule. Mšice napadají zahradní květiny i plodiny, nešetří ovocné stromy, vstupují na balkony a terasy a

Zkáza rostlin i úrody: hraboši nepohrdnou téměř ničím. Jednoduché triky je ze zahrady vyženouZkáza rostlin i úrody: hraboši nepohrdnou téměř ničím. Jednoduché triky je ze zahrady vyženou

Hraboši polní patří mezi nejpočetnější skupinu hlodavců z podčeledi hrabošovitých na severní polokouli. Jejich příbuznými jsou lumíci, ondatry, pestrušky, slepušky nebo hryzci a jedná se o nenápadné tvory připomínající křečky.