Nadílka sněhu ohrožuje ptactvo, obyčejný květináč jim může zachránit život

Venkovní teploty klesly i přes den k nule, což je ideální doba pro výrobu krmítka pro ptáky, které umístíte do své zahrady, na terasu nebo balkon a budete tak moci během celé zimy pozorovat ptáky. Kromě toho jim také dáte možnost sehnat snadno jídlo, takže nebudou strádat. Dnes se podíváme na výrobu velice jednoduchého krmítka, které vás bude stát jen trochu času, ale jinak prakticky nic. Vyrobit ho navíc zvládne každý, a to včetně dětí, které k tomu můžete klidně přizvat.

Doporučený článek:  Česnek nesmí v jídelníčku chybět, prospěch má i pro naše zdraví
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Co budete potřebovat a jak začít?

Máte-li děti, krmítko pro ptáky je během zimy nutností, bez které se neobejdete. Každý rok si přitom můžete vyrobit nové, aniž byste ho museli kupovat a zbytečně za něj platit. Chcete-li přilákat ptáky ke svému obydlí, musíte jim samozřejmě připravit i nějakou dobrotu a hlavně jim tam jídlo dávat pravidelně. Co budete potřebovat k výrobě samotného krmítka? Postačí:

  • malý květináč,
  • akrylová barva,
  • dlouhý kus stuhy,
  • šišky, větvičky nebo shluky bobulí.
Doporučený článek:  Lák z okurek je prospěšný pro imunitu a trávicí systém
Zdroj obrázku: Pixabay.com

V první řadě požádejte děti, aby vybrali vhodný květináč a umyli ho. Bude stačit nějaký menší, ale musí se do něj vejít dost jídla. Můžete klidně použít i plastové, ale klasická terakota bude vypadat mnohem lépe. Výběr je ale samozřejmě na vás. Až uschne, použijte akrylovou barvu a namalujte okraj květináče například šedou barvou.

Stuha a dekorace dodají krásný vzhled

Vezměte dlouhý kus stuhy v barvě dle své volby a provlékněte ji otvorem na dně hrnce a nahoře zavažte tak, aby vzniklo očko, na kterém bude květináč viset. Zbytek stuhy nestříhejte, protože za tu bude celé krmítko viset na větvi nebo držáku podle toho, kam ho budete chtít umístit. Pokud máte raději zcela přírodní materiály, můžete samozřejmě použít i obyčejný provázek, který bude fungovat stejně. Pro větší dekoraci můžete na stuhu uvázat malé větvičky, šišky nebo bobule, např. jeřabiny. Poté stačí jen květináč naplnit ptačím zobem a těšit na malé návštěvníky.

Doporučený článek:  Při vaření brambor dochází často ke zbytečným chybám

Podobné články:

Zavařování podle lunárního kalendáře: vyplatí se počkat na novoluní, pozor na magický úplněkZavařování podle lunárního kalendáře: vyplatí se počkat na novoluní, pozor na magický úplněk

Zavařování je národním sportem, hospodyňky se předhánějí v množství skleniček, druhů i nejrůznějších kombinací. Recepty na marmelády, sirupy nebo čalamády jsou pak oblíbeným námětem na hovory. Ale jak získat zavařováním