Myši a pavouci se rádi skryjí před podzimním nečasem. Z našeho domova je vyžene banální trik

Na podzim se domy plní pavouky, hmyzem, ale mezi časté vetřelce patří též myši. Všichni tito tvorové hledají úkryt před zimou se zdrojem potravy. Odlehlá zákoutí a sklepy jsou pro ně ideálními místy, odkud se pak mohou snadno dostat do nitra domova. Jak zamezit vniknutí myší, co platí naopak na pavouky? A jakou metodu použít na oba tyto nejčastější nezvané hosty, se kterými domácnosti bojují?

Myš se chytá šance

Většina lidí zastává názor, že myši se objevují jen tam, kde je nepořádek. To je naprosto mylná představa, myš hledá možnost úkrytu a potravy, proto se objeví kdekoli, kde má šanci uspět. Nejčastěji se myši vyskytují v místech, kde jsou venkovní popelnice, kompostéry, sklady potravin, ovoce nebo ořechů, ale také v zásobnících s krmivem pro domácí zvířata nebo v obilných sýpkách. Prvotním signálem je trus černé barvy ve tvaru rýžových zrnek a sežvýkaný papír nebo dřevo. Stačí pak nasypat poprašek mouky a cestička jasně ukáže, kam vedou stopy.

Doporučený článek:  Postrach všech buxusů útočí po celou sezonu. Na zavíječe platí octový a mýdlový postřik
Zdroj obrázku: Freepik

Kontrola domu před zimou

Myši v domě jsou hrozbou pro zdraví, protože mohou přenášet celou řadu různých bakterií pomocí kontaminované moči a svými výkaly. Před zimou se proto musí zkontrolovat celý dům a zamezit vniknutí těchto hlodavců spravením všech děr a netěsností. Je nutné zajistit mřížkami potrubí nebo půdní vikýř, zapomenout se nesmí na větrací šachtu. Mezery nelákají do domovů jen myši, ale také hmyz, zejména pavouky, kteří se dostávají do nitra domácností prasklinami nebo špatně těsnícími okny.

Doporučený článek:  Mšice ohrožují i pokojové rostliny. Zachrání je přírodní postřik, který překvapí svým účinkem

Jak na myši a pavouky zároveň

Kromě kontroly je namístě úklid, který odstraní možné zdroje potravy pro vetřelce. Ne vždy je však úklid stoprocentní ochranou. Jak tedy zamezit těmto tvorům přebývat ve vašem domě? Stačí použít trik, který nestojí vůbec nic. Jedná se o účinnou ochranu a zcela ekologickou cestu, jak zužitkovat odpad ve stylu zero waste a současně se zbavit škůdců. Výtečně totiž poslouží obyčejné čajové sáčky, lze použít ty od běžného černého čaje, ještě účinnější jsou od mátového. Použité sáčky po třech kusech se umístí do koutů a dalších míst, kde hrozí výskyt škůdců. To je vše, pavouky, stejně jako myši, odér z mátového čaje dokonale vypudí.

Zdroj: https://texashillcountry.com/mice-spiders-home-tea-bag/

Podobné články: