Nejen komáři, venku na nás číhají i malinké mušky. Chraňte se před jejich kousnutím

Myslíte si, že ubránit se kousnutí malých mušek, které jsou všudypřítomné, je nemožné? Ale vůbec ne, jen jste zatím nenašli ten správný způsob, jak si je udržet od těla. Jsou sice velmi malé, ale jejich kousnutí je o to nepříjemnější, štípe, svědí, otéká a rudne. Jakými kroky se můžete před nimi chránit? Zabraňte jim vstupu na vaši kůži a nedovolte jim vás kousnout.

Co je to za mušky

Malé mušky nás obtěžují hlavně v lesích a na vlhkých místech. Nejvíce nás trápí za horkého letního počasí, kdy si s oblibou pochutnávají na voňavém zpoceném lidském těle. Mušky jsou dlouhé jen pouhých několik milimetrů, jsou opravdu malinkaté. Krmí se lidskou krví a krví chovných zvířat.

Doporučený článek:  Svěřte svou zahradu rostlinám. Nenápadné květiny ji ochrání před škůdci a nalákají medonosný hmyz
Zdroj obrázku: Freepik

Po kousnutí touto muškou se na lidské kůži objeví zarudnutí a otok, což není nic příjemného. Dráždivý pocit vyvolává potřebu drbat se, a tím se zhoršuje míra svědění i otoku.

Jak se lze před muškami chránit

Ze všech výše uvedených důvodů je mnohem lepší se před kousnutím rovnou chránit než pak řešit následné problémy. Proto je velmi dobré se obléknout přiměřeně místu, kam jdete. Pokud víte, že budete procházet vlhkými místy, kde se mušky nacházejí, snažte se obléknout tak, abyste zakryly většinu své kůže oblečením.

Doporučený článek:  Mšice ohrožují i pokojové rostliny. Zachrání je přírodní postřik, který překvapí svým účinkem
Zdroj obrázku: Freepik

Oblékejte se do světlých barev, které nejsou moc svítivé, zářivé a tmavé barvy je přitahují. Chránit se můžete také repelentem, který zakoupíte v lékárně nebo si jej můžete vyrobit. Velmi dobré je také zahrnout do své stravy česnek či vitamin B.

Když už jste kousnutí

Pokud už vás mušky poštípaly, je třeba s rankou zacházet opatrně. Důležité je reagovat co nejrychleji to jde. Měli byste okamžitě nanést přípravek, který zabrání svědění a vytváření otoku. V lékárně můžete koupit mnoho přípravků k tomuto účelu anebo využít přírodní způsoby, jako třeba cibuli, ocet, ananas nebo vitamin E.

Zdroj: https://www.insectshield.com/pages/flies

Podobné články:

Nenápadný hraboš je skutečnou pohromou zahrady. Existují ale triky, které ho vyženouNenápadný hraboš je skutečnou pohromou zahrady. Existují ale triky, které ho vyženou

Malý a nenápadný tvoreček, leckdo by řekl, že roztomilá myška. Hraboš je sice titěrného vzrůstu, ale dokáže napáchat obrovské škody. V tuzemském zemědělství se jedná o prokazatelně největšího škůdce. Hloubí tunely

Roztomilý, ale nebezpečný: zbavit se krtka není nemožné, pomohou tři jednoduché metodyRoztomilý, ale nebezpečný: zbavit se krtka není nemožné, pomohou tři jednoduché metody

Krtek na zahradě může způsobit mnoho problémů, protože vytváří nenapravitelné škody. Ty jsou často jen obtížně řešitelné a zahrádkáři stále hledají osvědčené prostředky pro boj s tímto škůdcem. Než se uchýlíte