Okrasné trávy jemně doplní každý styl zahrady, je jen na vás, kterou si vyberete

Čím dál častěji se v zahradách vyskytují okrasné trávy. Lidé si je oblíbili z toho důvodu, že jsou pro pěstování méně náročné a zároveň dokonale zdobí zahradu a její okolí. Další výhodou je odolnost vůči napadení škůdci. Budou se dokonale hodit do každého stylu zahrady, ať už divokých zahrad, venkovských, či anglických. Mohou být samostatnou výzdobou, ale také skvěle doplní jiné rostliny. Vyberte si tu, která se vám bude líbit nejvíce.   

Ozdobnice čínská

Jedná se o jednu z nejoblíbenějších okrasných trav. Rostlina může vyrůst do výšky jednoho až dvou metrů. Ozdobnice je působivá a rozhodně na sebe upoutá pozornost. Její úzké a dlouhé listy s květem podobným chmýří nenechá nikoho projít bez povšimnutí. Kvete od srpna a bude vhodná na slunečná místa, má ráda úrodnou půdu. Přes zimu vydrží venku. 

Doporučený článek:  Pivoňka okouzlí krásou i omamnou vůní. Málokdo však zná její jedinečné účinky na lidské zdraví
Zdroj obrázku: Pixabay

Pampová tráva

Velmi podobná výše zmíněné rostlině. S tím rozdílem, že tato tráva může dorůst až tří metrů. Vytváří překrásná květenství, která se shlukují. Kvete až koncem září, ale zato nás může překvapit svými chundelatými květy. Je vhodná do vázaných, ale i suchých kytic. Vyžaduje teplé a slunné místo, vlhkou a úrodnou půdu. Občas trávě dopřejte hnojiva na bázi draslíku. Přes zimu byste měli svázat listy k sobě a přikrýt alespoň vrchol rostliny.  

Japonský pelyněk

Tráva s vysokými a šedozelenými listy vyzdobí tradiční i divoké zahrady. Dosahuje výšky 60–‍80 centimetrů a může být umístěna ke skalce nebo klidně i k jezírku, tam bude dokonale vynikat. Pokud nemáte zahradu, můžete ji pěstovat i v květináči. Má ráda slunce a nesnese průvan. Zasaďte ji do dobře odvodněné půdy bohaté na živiny. 

Doporučený článek:  Rozkvetlá zahrada v zimě: tyto odolné rostliny přečkají mráz
Zdroj obrázku: Pixabay

Tráva s vejčitým tvarem

Krásná tráva, která vyrůstá do výšky pouze dvaceti nebo čtyřiceti centimetrů, je dvouletá rostlina, která bude ideální pro pěstování na skalkách, ale i mimo ně. Z krásného květu připomínajícího vejce obalené chmýřím se můžeme těšit od května do srpna. Můžete ji také pěstovat v záhonu, ale i ve větším květináči. Daří se jí v písčité půdě a má ráda slunečné místo. 

Kostřava modrá

Pokud chcete zakrýt zeminu na skalce, doporučujeme kostřavu modrou. Krásně se rozrůstá a dorůstá až třiceti centimetrů. Tvoří překrásné trsy modrozelených listů, ale bohužel má krátký život. Nevyžaduje mnoho péče a má ráda slunná místa a písčitou jílovitou půdu, chudou na živiny.  

Zdroj: https://www.thespruce.com/easy-ornamental-grasses-to-plant-now-2736709

Podobné články: