Péče o trávník nekončí ani na podzim. Díky několika krokům přečká zimu bez úhony

Konec letní sezony už dávno nastal, a proto je potřeba myslet na svůj trávník v té podzimní, která je právě v plném proudu. Bohužel mnoho lidí netuší, jak svůj trávník připravit na tuhou a zasněženou zimu. Pokud ho správně ošetříte, zimu přežije ve zdraví a na jaře ho najdete svěží a zelený. Je ale nutné dodržovat několik pravidel, aby se mu dařilo.

Jak podpořit růst trávníku?

Jak připravit trávník na zimní sezonu? Už dnes můžete vidět, že přízemní mrazíky ničí úrodu některých plodin. Proto jsou potraviny čím dál dražší. Nedostatek slunce a tepla mohou způsobit, že úroda bude menší než obvykle. Přízemní mrazíky ale mohou poškodit také trávník. Nezapomínejte tak nejen na pravidelnou zálivku, ale také hnojení, které ho ochrání před vnějšími vlivy.

Doporučený článek:  Túje pěstované v květináčích potřebují zvláštní ochranu před mrazem

Trávník se udržuje většinou v létě, protože je potřeba ho často sekat. Trávu pak můžete využít na kompost nebo jako krmení pro hospodářská zvířata. K tomu všemu je ale nutné trávník sem tam přihnojit, protože tím podpoříte růst trávy a také mu dopřejete vitaminy a látky, které ho ochrání před chladnějšími dny. A ani na podzim byste neměli zapomínat na pravidelné sekání.

Zdroj obrázku: Freepik

Trávník musí být čistý

Na trávníku byste neměli najít nic jiného než trávu. Proto pravidelně odstraňujte nejen spadlé listí, ale také rostlinky, které se na něm mohou objevit. Sem patří nejen plevel, ale také mechy, které milují stinná místa a vlhkost. Trávník udržujte vlhký, ale nesmíte ho přelít, protože se pak mohou objevit plísňové choroby, a na jejich odstranění většinou zabírají jen chemické přípravky.

Doporučený článek:  Škůdci ohrožují náš domov také v zimě. Bránit se proti nim můžeme přírodní cestou

Trávník při hnojení potřebuje hlavně fosfor a draslík, nepoužívejte hnojiva, která obsahují dusík. Na zimu je nutné trávu utlumit v růstu, aby trávník mohl odpočívat a zase se na jaře rozvinout v plné síle. Mechu se zase daří v kyselé půdě, proto zkuste občas přidat vápník.

Zdroj: https://www.gardenhealth.com/advice/lawn-care-seasonal-jobs/autumn-lawncare

Podobné články:

Skořice pomůže odpudit obtížný hmyz. Účinná je proti mravencům, mouchám i komárůmSkořice pomůže odpudit obtížný hmyz. Účinná je proti mravencům, mouchám i komárům

Skořice je velmi oblíbené koření, které se používá hodně při pečení nebo snídani. To ale není jediná možnost, kde ho můžete použít. Skvělou zprávou (před letními měsíci) je, že se