Převislé surfinie se rády vystavují slunci. Jejich požadavky splní i začátečník

Surfinie patří mezi druhy petúnií, které rostou převisle. Hodí se tak na balkony, ale vidět je můžete také v zahradách. Jedná se o letničky, které toho hodně vydrží, nevadí jim slunce, déšť ani nižší teploty. Nejradši mají závěsné květináče, přes které mohou růst. Někteří pěstitelé je ale dávají do klasických truhlíků.

Surfinie mají květy různých barev

Jak se o takové rostliny starat? Mají bujné květy, které jsou velmi pestré. Narazit můžete na odstíny modré, červené, ale také růžové. Péče o ně není nijak náročná, ale můžete si přečíst několik rad, které vám pěstování usnadní. Nejdříve se zaměřte na samotný květináč, ve kterém budete rostlinu pěstovat. Potřebují totiž prostorný a také dostatečně hluboký květináč, proto je vhodný právě závěsný.

Doporučený článek:  Muškáty milují slunce a vodu. Rok co rok mohou zasypat balkon záplavou květů
Zdroj obrázku: Freepik

Květináč by měl mít na dně otvory, aby mohla volně odtékat voda. Vhodné je zasadit je do speciálního substrátu, který najdete v každém dobrém zahradnictví. Surfinie potřebují také hodně světla, stejně jako většina rostlin. Vyžadují slunce, je tedy vhodné je vysadit na jižní nebo jihozápadní stranu bytu nebo domu. Jsou odolné vůči špatnému počasí, vydrží i nižší teploty, ale nesnesou mrazíky.

Nezapomeňte na pravidelnou zálivku

Rostliny se vysazují hlavně přes letní měsíce, kdy předpokládáme, že mrazíky nehrozí a květinám se bude dařit. Důležité je rostliny pravidelně zalévat. V letních měsících, kdy je velmi teplo, je můžete zalévat klidně dvakrát denně. Jinak ale stačí, když je zalijete podle potřeby. Hlavní je na zálivku nezapomínat, protože surfinie jsou rostliny, které jsou citlivé na nedostatek vody. Mohou rychle vyschnout a celá vaše snaha by byla zničena.

Doporučený článek:  V létě může rozkvést i náš byt. Azalky si budou užívat slunečních paprsků za okny
Zdroj obrázku: Freepik

Rostliny budou potřebovat také hnojení. Když jim budou chybět živiny, dají vám to najevo. Poznáte to hlavně podle listů, které budou žloutnout nebo usychat. Můžete zakoupit speciální hnojiva, které obsahují fosfor a draslík. Dávkujte podle doporučení na obalu.

Zdroj: https://www.nature-and-garden.com/gardening/surfinia.html

Podobné články:

Na podzim péče o zahradu nekončí. Správné hnojení rostliny posílí před krutými mrazyNa podzim péče o zahradu nekončí. Správné hnojení rostliny posílí před krutými mrazy

Podzim v zahradě je náročným obdobím pro každého majitele. Je třeba správně pečovat o rostliny a připravit je na příští sezónu. Podzimní hnojení keřů a dalších rostlin je důležité, ale také