Třídění bioodpadu uleví planetě i našemu svědomí. Je ale důležité dělat to správně

Víte, jak správně nakládat s bioodpadem? Většina lidi vůbec netuší, že se během ukládání bioodpadu dá udělat mnoho chyb. Přitom většina z nás chce dbát na ekologii a chce šetřit přírodu co nejvíce. Jestliže máte problémy s tím, jak bioodpad skladovat, poradíme vám. Třídění odpadů zatím není povinné, ale většina obyvatel dbá na to, aby přispěla alespoň základním tříděním.

Co patří do bioodpadu?

Do bioodpadu patří věci, které se postupně samovolně rozloží. Je to tedy odpad, který je většinou přírodního původu. Na zahradách se seká tráva, odstřihávají se větve a také rostliny se postupně upravují, aby zahrada vypadala dobře. Mezi bioodpad ale patří také čajová nebo kávová sedlina, vaječné skořápky nebo banánové slupky. Můžete do něj dát také zbytky jídel. Pozor ale na to, abyste do bioodpadu nedávali maso, kosti nebo tuk, který jste již použili.

Doporučený článek:  5 lžic lněného oleje denně a nemoci si na nás netroufnou. Není ovšem bez rizika

Jak správně s bioodpadem nakládat? Nedávejte ho do kontejneru v igelitových pytlích. Bioodpad by mohl snížit svou hodnotu, proto ho s plasty nemíchejte. Biologický odpad můžete hodit do příslušných kontejnerů, můžete si také koupit bio odpadkové pytle do košů, které se samy rozloží. Plastové tašky nejsou vhodné na žádné potraviny ani odpad, proto je potřeba snížit jejich produkci.

Zdroj obrázku: Freepik

Nechte se unést větším množstvím lidí

Když půjdete vyhodit odpadky, možná si s sebou zkuste vzít rukavice a podívat se, kolik odpadů je v plastových pytlích. Můžete odpadky vysypat a plastové pytle zničit. Možná tímto stylem inspirujete ostatní k tomu, aby se chovali stejně. Možná to bude takto dělat čím dál víc lidí. Když uvidí, že to dělají ostatní, snadno se nechají strhnout davem.

Doporučený článek:  Hřebíček je víc než obyčejné koření. Jeho léčivé účinky zklidní trávení a uleví od bolesti

I sousedé možná budou překvapeni, jak snadno se dá třídit bioodpad a do čeho ho lze dávat, aby se kompletně rozložil. Třídění odpadu je velmi důležité pro naši planetu, a tak je potřeba jít příkladem, aby i naše děti měly být na co pyšné.

Zdroj: https://believe.earth/en/13-tips-on-sorting-waste/

Podobné články:

Jídlo pro chudé zažívá období slávy. Na menu ho řadí i nejvyhlášenější restauraceJídlo pro chudé zažívá období slávy. Na menu ho řadí i nejvyhlášenější restaurace

Některá jídla nebo produkty, které kdysi jedli chudí a které byly spojovány pouze s rolnickou kuchyní, se nyní vracejí na výsluní. S chutí je připravují šéfkuchaři, podávají se v nejlepších