Účinky aloe vera na pokožku lze využít po celý rok. Stačí pouze nechat ji vyrůst

Léto je obdobím, kdy se často opalujeme a pokožka dostává hodně zabrat. Může se vysušit, navíc nás po večerech otravují komáři a další hmyz a jejich bodnutí není příjemné. V těchto případech pomůže aloe vera, kterou si můžete v klidu domova snadno vypěstovat a mít ji k dispozici kdykoliv.

V kosmetice se používají pouze dva druhy aloe

Aloe existuje mnoho druhů, uvádí se až 400. V kosmetickém průmyslu ale najdete pouze dva z nich – Aloe vera a Aloe arborescens. Obsahují totiž mnoho vitaminů, nejvíce zastoupené jsou A, B, C, E a D. Kromě toho jsou plné vápníku, zinku nebo draslíku. Všechny tyto látky jsou pro lidské tělo důležité.

Doporučený článek:  Kapradiny pročistí vzduch lépe než drahé přístroje. S trochou péče budou krásným doplňkem domova
Zdroj obrázku: Pixabay

Nesmíme zapomenout také na aminokyseliny a další enzymy, které jsou cenné. Můžete tak aloi vera přidat do spousty kosmetických přípravků. Aloe dokáže vyhladit pokožku, eliminuje nedokonalosti nejen ve tváři, ale na různých částech těla. Pomáhá z těla odstraňovat toxiny. Je součástí mnoha krémů, které vyživují a hydratují pokožku.

Můžete si z aloe vyrobit vlastní gel

Pokud máte podrážděnou pokožku, pomocí aloe ji můžete regenerovat. Spálení od slunce nebude problém, stejně jako rány, které se budou rychleji hojit. Jizvy po operacích nebo spáleninách budou méně viditelné. Pokud aloi vera použijete na pokožku hlavy nebo vlasy, uvidíte, že budou pevnější a porostou rychleji.

Doporučený článek:  Fíkus můžeme přihnojit droždím, pivem nebo želatinou
Zdroj obrázku: Pixabay

K výrobě gelu budete potřebovat starší rostlinu, protože budete mít jistotu, že obsahuje všechny látky, které jsou prospěšné. Nakrájejte až tři listy, které by měly být asi 20 cm dlouhé. Očistěte je od prachu a opláchněte. Odstraňte boční hroty a každý list podélně rozřízněte a použijte z nich jen čirý gel, který ven dostanete pomocí lžíce. Vtírejte ho do poškozené pokožky a zbytek můžete nechat v lednici. Lze ho také nalít do formiček na led a zamrazit. Pokud se spálíte, vyndejte kostky gelu a přiložte na bolavá místa.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/aloe-vera/aloe-vera-plant-care.htm

Podobné články:

Tipy na správné aranžování květin v interiéru zkrášlí každý domov bez jakékoliv finanční investiceTipy na správné aranžování květin v interiéru zkrášlí každý domov bez jakékoliv finanční investice

Pěstování rostlin v domácím prostředí s sebou přináší mnoho benefitů. Květiny produkují chodem svého metabolismu kyslík, očišťují a také zvlhčují vzduch. Zároveň představují ale krásnou živou dekoraci celé domácnosti.