Zeleninu a květiny můžeme ve skleníku pěstovat i v zimních měsících

Zahradní skleník může být během zimy skvělým místem pro pěstování zeleniny a květin, které by jinak nepřežily chladné venkovní podmínky. Díky optimálnímu klimatu ve skleníku můžete udržet pestrou zahradu i v zimě a mít čerstvé produkty po celý rok. Zde je několik druhů zeleniny a květin, které jsou ideální pro pěstování ve skleníku během zimních měsíců:

Zelenina pro zimní skleník:

  1. Špenát: Špenát je odolnou zeleninou, která dobře roste v chladných podmínkách. Ve skleníku můžete sklízet mladé listy špenátu po celou zimu.
  2. Salát: Různé druhy salátu, jako je ledový salát, endivie nebo romana, mohou být pěstovány ve skleníku. Jsou vhodné pro přípravu čerstvých salátů i v zimních měsících.
  3. Ředkvičky: Ředkvičky jsou rychle rostoucí plodiny a mohou být sklízeny během krátké doby. Pěstujte je ve skleníku na čerstvé zimní občerstvení.
  4. Brokolice: Brokolice je chladnomilná zelenina, která může být pěstována ve skleníku. Má dlouhou dobu růstu, takže můžete sklízet brokolici i v zimě.
  5. Cibule: Cibule mohou být pěstovány ve skleníku po celý rok. Využijte je k přípravě polévek a pokrmů.

Zdroj obrázku: Freepik

Květiny pro zimní skleník:

  1. Vrbovka: Vrbovka je květina, která vytváří krásné květinové keře a je vhodná pro pěstování ve skleníku. Její květy dodají skleníku nádech jara.
  2. Sutera: Sutera, neboli Lvy šplhavé, jsou květiny s jemnými bílými nebo fialovými květy. Pěstujte je ve visících nádobách a vytvořte si tak krásnou zimní ozdobu.
  3. Primule: Primule jsou květiny, které kvetou v zimě a brzy na jaře. Ve skleníku si můžete vychutnat jejich jasně barevné květy.
  4. Kamélie: Kamélie jsou nádherné květiny, které kvetou v zimních měsících. Pěstujte je ve skleníku a užijte si jejich krásu a vůni.
  5. Fialky: Fialky jsou oblíbené květiny pro svou jednoduchost a krásu. Mnoho druhů fialek může být pěstováno ve skleníku po celý rok.
Doporučený článek:  Banánové slupky nevyhazujte. Připravte si z nich chipsy, čaj nebo deodorant

Pěstování zeleniny a květin ve skleníku vám umožňuje rozšířit sortiment rostlin, které můžete pěstovat po celý rok. Pokud správně nastavíte podmínky v skleníku, můžete si vychutnat čerstvé produkty i krásné květiny i během chladných zimních měsíců. Nezapomeňte pravidelně kontrolovat teplotu, vlhkost a osvětlení ve skleníku, abyste zajistili zdravý růst a kvetení vašich rostlin.

Zdroj: https://www.garden-products.co.uk/news/growing-under-glass/what-to-grow-in-a-greenhouse-in-winter/

Podobné články:

„Než abychom skladovali vlastní zeleninu v mrazáku, to si radši koupíme chemickou ze supermarketu,“ zamítl jsem zahradničení„Než abychom skladovali vlastní zeleninu v mrazáku, to si radši koupíme chemickou ze supermarketu,“ zamítl jsem zahradničení

Pěstování zeleniny v domácích podmínkách nedává moc smysl. Buď jí vypěstujete jenom tolik, abyste ji během sklizně bez problémů snědli, nebo ji musíte zamrazit. Taková se potom stává zcela nepoživatelnou