Aspirin pomůže uklidit domov a pročistit ucpané potrubí

Lék, který je po celém světě oblíbený na chřipku a nachlazení, má také mnoho praktických vlastností. Díky tomu se budete cítit lépe při nemoci, ale také budete mít dokonale čistý domov. Dokáže odstranit mastnotu a nečistoty, skvrny z oblečení nebo rychle vyčistit potrubí. Aspirin ale můžete použít také na kožní onemocnění, konkrétně akné a kuří oka. Jak můžete doma použít aspirin?

Aspirin odstraňuje špínu i mastnotu

Připálené hrnce nebo pánve nemusí být noční můrou. Stačí, když naplníte špinavé nádobí teplou vodou a přidáte pár tablet aspirinu. Za chvilku budete mít nádobí jako nové, aniž byste se příliš nadřeli. Tento lék ale můžete použít také na odstranění žlutých skvrn od potu z oblečení. Roztok aspirinu a vody si s nimi poradí. Stačí vám miska teplé vody a dvě tablety léku. Ponořte do směsi oblečení, nechte působit a potom vyperte jako obvykle. Po skvrnách nebude ani stopy.

Zdroj obrázku: Freepik

Obyčejný lék vyčistí vše, co potřebujete

Důkladné čištění drobností nebo těžko dostupných míst je vždy na obtíž. Když použijete lázeň s aspirinem, usnadníte si práci. Do velké misky s převařenou teplou vodou vhoďte dvě tablety aspirinu. Drobné předměty vložte do misky a nechte hodinu působit. Nakonec vše opláchněte pod tekoucí vodou a budou dokonale čisté. Nepoužívejte ovšem tuto metodu na kožené nebo čalouněné povrchy, protože je směsí zaručeně zničíte.

Doporučený článek:  Se správným postupem je zavařování ovoce snadné. Pasterizaci v troubě zvládne každý

Ušetříte peníze za instalatéra

Ucpaná kanalizace nebo odtok jsou problémy, se kterými se jednou za čas potká každý z nás. Většina lidí chce vše zvládnout sama, ale nakonec volá instalatéra. Nyní už nemusíte. Vhoďte pár tablet aspirinu do kanalizace nebo potrubí. Přidejte sklenici octa a nechte pár minut působit. Potom směs zalijte horkou vodou. Aspirin s octem budou jedinečnou směsí, která odstraní veškerou mastnotu i nečistoty, které brání odtoku ve správném fungování.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/uses-for-aspirin-265146

Podobné články:

Prořezání ovocných stromů zajistí bohatou úrodu každý rok. Základní postup zvládne každýProřezání ovocných stromů zajistí bohatou úrodu každý rok. Základní postup zvládne každý

Řez ovocných stromů je jedním ze základních a nejdůležitějších ošetření, která ovlivňují kvalitu úrody. Stromy na zahradě díky němu rychleji vyvíjejí mladé výhonky, rychleji kvetou a více plodí. Navíc se