Aspirin pomůže uklidit domov a pročistit ucpané potrubí

Lék, který je po celém světě oblíbený na chřipku a nachlazení, má také mnoho praktických vlastností. Díky tomu se budete cítit lépe při nemoci, ale také budete mít dokonale čistý domov. Dokáže odstranit mastnotu a nečistoty, skvrny z oblečení nebo rychle vyčistit potrubí. Aspirin ale můžete použít také na kožní onemocnění, konkrétně akné a kuří oka. Jak můžete doma použít aspirin?

Aspirin odstraňuje špínu i mastnotu

Připálené hrnce nebo pánve nemusí být noční můrou. Stačí, když naplníte špinavé nádobí teplou vodou a přidáte pár tablet aspirinu. Za chvilku budete mít nádobí jako nové, aniž byste se příliš nadřeli. Tento lék ale můžete použít také na odstranění žlutých skvrn od potu z oblečení. Roztok aspirinu a vody si s nimi poradí. Stačí vám miska teplé vody a dvě tablety léku. Ponořte do směsi oblečení, nechte působit a potom vyperte jako obvykle. Po skvrnách nebude ani stopy.

Zdroj obrázku: Freepik

Obyčejný lék vyčistí vše, co potřebujete

Důkladné čištění drobností nebo těžko dostupných míst je vždy na obtíž. Když použijete lázeň s aspirinem, usnadníte si práci. Do velké misky s převařenou teplou vodou vhoďte dvě tablety aspirinu. Drobné předměty vložte do misky a nechte hodinu působit. Nakonec vše opláchněte pod tekoucí vodou a budou dokonale čisté. Nepoužívejte ovšem tuto metodu na kožené nebo čalouněné povrchy, protože je směsí zaručeně zničíte.

Doporučený článek:  Lišky dodají jídlu specifickou chuť, díky zamrazení si je můžeme užít po celou zimu

Ušetříte peníze za instalatéra

Ucpaná kanalizace nebo odtok jsou problémy, se kterými se jednou za čas potká každý z nás. Většina lidí chce vše zvládnout sama, ale nakonec volá instalatéra. Nyní už nemusíte. Vhoďte pár tablet aspirinu do kanalizace nebo potrubí. Přidejte sklenici octa a nechte pár minut působit. Potom směs zalijte horkou vodou. Aspirin s octem budou jedinečnou směsí, která odstraní veškerou mastnotu i nečistoty, které brání odtoku ve správném fungování.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/uses-for-aspirin-265146

Podobné články: