Březen přeje přípravě zahrady na novou sezónu. Pozornost si zaslouží rostliny i nářadí

Velmi brzy přijde období v roce, kdy se všichni majitelé zahrad vydávají do práce. V březnu začínají první venkovní práce a příprava na nadcházející sezónu. Existuje mnoho věcí, do kterých se můžete pustit. Jistě se vám po zahradě již stýská a nyní máte příležitost udělat pár věcí, které jí pomohou a usnadní začátek další produktivní sezóny.

Příprava zahrady na jaro

V první řadě byste měli projít celou zahradu a zkontrolovat, jak to vypadá. Odstraňte listy a větve, které zůstaly ještě z podzimu. Na záhonech možná najdete nějaká poškození nebo staré zbytky rostlin. Všechno odstraňte a vyčistěte celou zahradu. Díky tomu bude mít snadný start na jaře.

Doporučený článek:  Domácí džemy z vlastního ovoce jsou radost i pochoutka. S několika triky se vždy podaří

Výsadba raných plodin

Některé rostliny, ovoce, zeleninu, keře i stromy můžete vysadit již v březnu. Pokud nepřijdou mrazy a nebude příliš mokrá půda, můžete se pustit do pěstování. Jestli nemáte v plánu nic takového pěstovat, měli byste se alespoň postarat o kvalitu půdy s hnojivem nebo použitím kompostu.

Zdroj obrázku: Freepik

Množení rostlin

Březen je ideálním měsícem k tomu, abyste začali s řízkováním nebo množením některých trvalek a keřů. Získáte tak nové rostliny a nebudete muset utrácet své peníze v zahradnictví. Většinu rostlin, které máte na zahradě, si můžete sami namnožit (někdy v průběhu roku) a nemusíte kupovat další kusy.

Doporučený článek:  Ručně vyrobený adventní věnec dodá domovu osobitou atmosféru

Kontrola nářadí

Před začátkem samotné sezóny je také důležité zkontrolovat, jestli máte k dispozici všechno, co potřebujete. A nezapomeňte se podívat, jestli vám funguje sekačka, máte připravené kolečko nebo menší zahradní nástroje. Nechte si nebrousit zahradní nůžky a v případě nutnosti kupte nové nářadí.

Plánování celé sezóny

Největší zábavou pro mnoho zahrádkářů je plánování. Rozhodněte se, kolik budete mít záhonů, jaké plodiny nebo květiny chcete pěstovat. Napište si seznam nebo si nakreslete plánek celé zahrady. Některým plodinám možná musíte najít nové místo, některé přidat nebo naopak odstranit.

Zdroj: https://www.rhs.org.uk/advice/in-month/march

Podobné články:

Proti domácím škůdcům můžeme nasadit účinné přírodní metodyProti domácím škůdcům můžeme nasadit účinné přírodní metody

Boj s domácími škůdci může být nejen stresující, ale také zatěžovat životní prostředí, pokud nejsou použity ekologické metody. Tradiční pesticidy a insekticidy mohou obsahovat toxické látky, které mají vedlejší účinky

Narcisy mohou ve váze vydržet dlouho krásné. Stačí je správně střihnout a nešetřit vodouNarcisy mohou ve váze vydržet dlouho krásné. Stačí je správně střihnout a nešetřit vodou

Narcisy zaujmou nejen svými velkými květy, ale také barvou. Žlutá přinese do vaší domácnosti jarní náladu a na jídelním stole se budou skvěle vyjímat především ve velikonočním období. Nejsou to