Zima dala terase zabrat. Před novou sezónou se vyplatí dobře vyčistit a ošetřit

Po zimě má každý na zahradě i kolem domu hodně práce. Jedním z míst, o která se musíte postarat, je terasa. Po zimě je na ní hodně nečistot a možných poškození. Se všemi si musíte poradit ještě před začátkem teplé sezóny, abyste si potom mohli jen užívat připraveného sezení, u kterého si můžete užít snídani, ranní kávu i odpolední odpočinek.

Odstranění velkých nečistot

V první řadě odstraňte všechno, co můžete odnést, např. nábytek, květináče a další předměty. Potom odstraňte staré listí a větve, které tam zůstaly ještě od podzimních měsíců. Použít můžete obyčejné košte nebo speciální vysavač na listí. V každém případě musíte v první řadě odstranit velké nečistoty.

Doporučený článek:  Roztomilý, ale nebezpečný: zbavit se krtka není nemožné, pomohou tři jednoduché metody

Důkladné vyčištění povrchu

Potom si najděte vhodný prostředek pro vyčištění povrchu terasy. Velmi dobré jsou univerzální čističe na podlahy, ale můžete najít také prostředek přímo na typ dlažby, kterou máte na terase. Záleží na tom, jestli máte na terase dlažbu, beton nebo dřevo. Důležité je, aby čisticí prostředek neobsahoval žádné agresivní chemikálie, které by mohly uškodit povrchu, zvířatům i rostlinám.

Zdroj obrázku: Freepik

Odstranění skvrn

Zůstaly vám na terase nějaké skvrny? V tomto případě použijte trochu agresivnější čisticí prostředky a zbavte se veškerých skvrn, které se tam nachází. Existují i speciální odstraňovače skvrn, které vám pomohou s určitým typem povrchu.

Doporučený článek:  Aspirin pomůže uklidit domov a pročistit ucpané potrubí

Ošetření terasy

Jakmile bude povrch dokonale čistý, můžete ho ošetřit. Je dobré to udělat ještě před propuknutím léta, než začnete terasu naplno využívat. Ochranný nátěr zajistí, že se k materiálu nedostane tolik vlhkost a nečistoty. Prodloužíte tím také životnost daného materiálu.

Stylizace nábytku

Až budete mít všechno hotové a čisté, můžete na terasu vrátit nábytek. Sezení, osvětlení i dekorace položte na své místo a začněte si užívat tohoto prostoru. Teplé dny se nezadržitelně blíží, a proto je nyní ideální čas na to, abyste si připravili svou terasu na další letní sezónu.

Zdroj: https://woodcare.guide/blogs/cleaning-and-maintenance/spring-maintenance-of-wooden-decks-and-furniture

Podobné články:

Trávník potřebuje péči po celý rok. Základní kroky ho udrží v dobrém stavu během zimyTrávník potřebuje péči po celý rok. Základní kroky ho udrží v dobrém stavu během zimy

Listopad je posledním měsícem před nástupem zimního období, a je proto důležité provést několik klíčových kroků k tomu, aby váš trávník přečkal zimu v co nejlepší kondici. Dodržování správných postupů

Dokonale zelený a hustý trávník po celé léto: se správnou zálivkou mu tropické teploty neublížíDokonale zelený a hustý trávník po celé léto: se správnou zálivkou mu tropické teploty neublíží

Krásný a udržovaný trávník, to se jen každého, kdo vlastní kousek pozemku a chce ho užívat ke své vlastní spokojenosti. Vzhled trávníku ale mohou kazit nejen škůdci, svou vinu také