Čištění sprchy usnadní domácí produkty

Udržovat sprchu čistou může být náročný úkol, ale nemusí to zahrnovat agresivní chemikálie nebo drahé čisticí prostředky. Existuje několik přírodních produktů, které dokážou sprchu účinně vyčistit a zanechají ji svěží.

Stačí vám jedlá soda, ocet, citron a sůl

Jedlá soda a ocet jsou dva nejúčinnější přírodní čisticí prostředky, které můžete najít. Jednoduše smíchejte stejné díly jedlé sody a vody, abyste vytvořili pastu. Naneste pastu na stěny sprchy a nechte ji působit asi 15 minut. Poté na pastu nastříkejte ocet a nechte směs několik minut probublávat. Vydrhněte stěny sprchy kartáčem či hrubou stranou houbičky a poté opláchněte vodou.

Doporučený článek:  Na houbách si můžeme pochutnat po celý rok. Při správném usušení neztratí vůni ani chuť

Citronová šťáva je přírodní dezinfekční prostředek a může pomoci odstranit skvrny a usazeniny ve sprše. Zanechává také svěží citrusovou vůni, díky které bude sprcha skvěle vonět.

Chcete-li použít tuto metodu, rozřízněte citron na polovinu a potřete rozříznutou stranou stěny sprchy. Druhou polovinu citronu vymačkejte a houbičkou naneste na všechna ostatní místa, kam jste se s polovinou celého citronu nedostali. Před opláchnutím vodou nechte citronovou šťávu několik minut působit.

Také obyčejná kuchyňská sůl představuje skvělý čisticí prostředek. Sůl je totiž přírodní abrazivní prostředek a může pomoci odstranit odolné skvrny ve sprše. V kombinaci s octem vytvoří silný čisticí roztok. Chcete-li použít sůl pro čištění sprchy, smíchejte stejné díly soli a octa, abyste vytvořili pastu. Naneste pastu na stěny sprchy a nechte ji působit asi 15 minut. Vydrhněte stěny houbičkou nebo kartáčem a poté opláchněte vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste také tea tree olej pro krásnou vůni nebo peroxid na odolné skvrny

Tea tree olej je přírodní dezinfekční prostředek a pomáhá ničit bakterie a plísně ve sprše. Má také svěží vůni, díky které bude sprcha po úklidu krásně provoněná. Pro jeho použití stačí smíchat 10–20 kapek tea tree oleje s šálkem vody. Nastříkejte směs na stěny sprchy a nechte několik minut působit, než ji otřete čistým hadříkem.

Doporučený článek:  Zazimujte svůj bazén správně a ochraňte ho před mrazem a sněhem

Skvělým prostředkem pro sprchu je také peroxid. Peroxid vodíku je přírodní bělidlo a pomůže vám odstranit odolné skvrny a zabarvení ve sprše. Je to také skvělý dezinfekční prostředek ničící bakterie a plísně. Chcete-li použít tuto metodu, smíchejte stejné díly peroxidu vodíku a vody ve spreji. Nastříkejte směs na stěny sprchy a nechte ji několik minut působit, než ji otřete čistým hadříkem.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/1148863/safest-way-clean-bathroom-surfaces

Podobné články: