Nepříjemný zápach může signalizovat vážné onemocnění. Prozradit může cukrovku nebo problém s játry

Každá nemoc ovlivní nějakou funkci těla. Některé mohou změnit vůni našeho těla, které se tím snaží upozornit na problémy. Lidské tělo se musí s nemocí vypořádat po svém, ale některé signály můžeme poznat včas. Je to například změna našeho pachu. Jestli ho znáte dobře, poznáte každou změnu, která se s ním odehraje. Sloučeniny uvnitř těla se totiž rozkládají a vylučují, nejen formou tekutiny, ale právě zápachu.

Jaké nemoci může značit zápach?

Nepříjemné aroma může být signálem, že s tělem není něco v pořádku a měli byste s tím něco udělat. Lidské tělo dokáže samo napovědět, co ho trápí. Pokud to samo nezvládne, začne vysílat signály a vy sami byste mu měli pomoci. Nepříjemné aroma, které vás bude obklopovat, může způsobit, že se vám budou vyhýbat lidé, ale hlavně to značí nemoc, kterou bude potřeba vyléčit hned v začátku.

Doporučený článek:  Na chodník před domem nalil ocet, prodejci chemie nemohou uvěřit co za pár korun dokázal

Jaké nemoci tak můžete mít, pokud vaše tělo mírně zapáchá? Může to být například chřipka. Tu poznáte nejen podle bolesti v krku a dalších jasných příznaků, ale možná na sobě budete pozorovat nepříjemný zápach. Bakterie se množí hlavně v ústech a budou hnít. Výsledkem bude nepříjemné aroma, kterého je potřeba se zbavit nejlépe tím, že podstoupíte léčbu.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte si pozor na nemoc jater

Zápach ale může vaše tělo vydávat, pokud se jedná o cukrovku. Možná budete cítit jako shnilá jablka nebo aceton. Kůži i ústy se tak ven dostává zápach, protože se naruší sacharidová rovnováha ve vašem těle. Zápach značí také záněty mandlí, protože se vám může špatně polykat. Nemoc ledvin se může projevit nejen tím, že bude zapáchat samotná moč, ale také se zápach bude vylučovat kůží nebo ústy.

Doporučený článek:  Zima je ideálním obdobím pro kontrolu zahrady a nápravu možných škod

Problémy s játry poznáte nejen podle toho, že máte nažloutlou pokožku, ale také podle toho, že tělo vysílá další signál v podobě nepříjemného zápachu. Játra jsou přitom velmi důležitým orgánem, o který je potřeba se starat. Jestliže neplní svou funkci správně, bude kůží unikat amoniak, který bude nepříjemně vonět.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/sudden-change-in-body-odor#symptoms

Podobné články:

Silnou imunitu, rychlý metabolismus i dobrou náladu: to vše vám dá obyčejný šípekSilnou imunitu, rychlý metabolismus i dobrou náladu: to vše vám dá obyčejný šípek

Divoká růže získala velké uznání a přezdívku nativního super produktu. Její plody jsou bezkonkurenční, pokud jde o obsah vitamínu C, který je rozhodující pro nastartování imunitního systému. Nutričně hodnotná a