Spokojená monstera se stane skutečným skvostem interiéru, který s vámi přečká dlouhé roky

Monstera patří mezi oblíbené dekorativní rostliny, které můžete mít doma po celý rok. Jestli se o ni budete starat správně, vydrží vám i dlouhé roky. Jak ale zabránit tomu, aby rostlinu napadali škůdci, a jak ji zalévat, abyste jí neuškodili? Spousta lidí bohužel dělá chyby, které mohou monsteru zahubit. Přinášíme vám tipy, jak se o ni starat.

Monstera může být bezproblémovou rostlinou

Monstera je krásná rostlina, která může sloužit i několik let. Je ale potřeba se o ni správně starat, aby nestrádala v žádném smyslu. Sledujte své rostliny, abyste včas mohli zasáhnout v případě, že jim není dobře. Nemocnou monsteru poznáte podle toho, že má žluté nebo povadlé listy. Jaké nejčastější chyby lidé při pěstování monstery dělají?

Doporučený článek:  Pokojové rostliny potřebují zajistit ideální podmínky a ochranu před škůdci

Monstery mají rády vodu, stejně jako většina rostlin, ale musíte si dávat pozor, abyste ji nepřelili. Hlavní příčinou žloutnutí monstery je totiž právě velké množství vody, kterou ji zaléváte. Než ji zalijete, zkontrolujte vlhkost v půdě. Pokud bude monstera ve vodě téměř plavat, můžete si být jistí, že další vodu nepotřebuje a možná bude nutné vodu odsát. Monsteru zalévejte pouze v případě, že je zemina suchá.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestliže nechcete plesnivou rostlinu, nezapomeňte na drenáž

Jestliže nechcete, aby vám rostlina postupně odumřela nebo jí hnily kořeny, musíte jí zajistit drenážní vrstvu, díky které bude přebytečná voda odtékat. Na dno květináče můžete postavit malé oblázky nebo písek. Voda bude odtékat a kořeny v ní tak nebudou stát. Monstera nemá ráda ani sluneční paprsky, ale musí být na světle.

Doporučený článek:  Květiny vytvoří v interiéru krásnou dekoraci, pokud ladí k celkovému stylu domova

Jestliže bude na ostrém slunci, mohou se jí spálit listy. Ohrozit ji mohou také škůdci, kteří se snadno dostanou do domácnosti, aniž bychom to zjistili. Zlikvidovat je lze vodou smíchanou s mycím prostředkem. Dobře funguje také česnek.

Zdroj: https://plantcareforbeginners.com/articles/how-to-care-for-a-monstera

Podobné články:

Pokojové rostliny potřebují zajistit ideální podmínky a ochranu před škůdciPokojové rostliny potřebují zajistit ideální podmínky a ochranu před škůdci

Pokojové rostliny nejenže zlepšují estetiku našich obytných prostor, ale také mají pozitivní vliv na kvalitu vzduchu a naše psychické zdraví. Začíná to výběrem správné rostliny, která odpovídá světelným podmínkám a