V zelené je síla. Se zeleninou v této barvě se nemusíte bát nemocí ani rychlého stárnutí

Brokolice, zelí, hlávkový salát, petržel, celer nebo špenát se řadí mezi tzv. zelenou zeleninu. A všechny tyto druhy obsahují mnoho cenných živin, vitamínů a minerálů, které tělo potřebuje pro správné fungování. Za barvu této zeleniny může chlorofyl, který podporuje nejen růst rostlin, ale také zdraví našeho těla. Proč se vyplatí tuto zeleninu pravidelně konzumovat?

Síla vitamínů se nachází v zelené!

Zelená zelenina obsahuje mnoho látek, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Má velké procento vlákniny, která podpoří trávicí systém, nastartuje metabolismus a pomůže s hubnutím. Tento druh zeleniny má také málo kalorií, takže ji můžete konzumovat bez omezení. To jsou jen dvě z výhod konzumace této zeleniny a už jen tyto dva faktory mohou hodně zlepšit vaše zdraví.

Doporučený článek:  Přírodní síla citrusů vás po zimě postaví na nohy. Kombinace citronů a pomerančů nakopne organismus

Vitamín C se často spojuje s citrusy, ale zelená zelenina ho obsahuje velké množství. Proto byste na ni neměli zapomínat hlavně ve chvílích, kdy vás přepadne infekce nebo nachlazení. Navíc pomáhá normalizovat krevní tlak a zlepšuje syntézu kolagenu, čímž podporuje naši krásu. Obsahuje také vitamíny A a E, které jsou klíčové pro regeneraci pokožky, snížení zánětů a posílení očí.

Zdroj obrázku: Freepik

Zlepšete své zdraví díky jediné barvě zeleniny

Jakmile chcete zlepšit své zdraví a změnit svůj životní styl, zelená zelenina je prvním krokem k úspěchu. Z minerálů obsahuje železo, hořčík a mnoho dalších. Díky tomu tato zelenina posiluje krev, zlepšuje výkon těla, podporuje práci oběhového a nervového systému, zlepšuje paměť a snižuje stres. To jsou jen některé z vlastností této jedinečné zeleniny.

Doporučený článek:  Sušené švestky jsou svačinkou na celou zimu

Chlorofyl, který dává této zelenině charakteristickou barvu, působí jako antioxidant. To znamená, že očišťuje organismus od toxinů, čistí játra a ledviny, snižuje pravděpodobnost civilizačních chorob a dokáže oddálit stárnutí organismu. Tohle všechno potřebujete k pevnému zdraví, krásné pokožce a pro mladistvý vzhled.

Zdroj: https://www.cleaneatingkitchen.com/benefits-of-green-vegetables/

Podobné články:

Brambory jsou oblíbenou přílohou i hlavní hvězdou oběda. Za některé kombinace ale tělo nepoděkujeBrambory jsou oblíbenou přílohou i hlavní hvězdou oběda. Za některé kombinace ale tělo nepoděkuje

Brambory patří mezi nejoblíbenější druhy zeleniny, které jsou k dostání po celém světě. Často si je dáváme vařené, ale můžeme si je také upéct, dát si je jako bramboráky nebo