Vodní kámen pomůžou vyčistit brambory, ocet nebo citronová šťáva

Vodní kámen trápí většinu domácností. Nejčastěji to připisujeme tvrdé vodě, která ve většině domácností teče. Zbavit se vodního kamene není úplně snadné. Kámen má tendenci neustále se vracet. Ale pokud víte jak na to, můžete se zbavit vodního kamene poměrně snadno a hlavně rychle a levně. Stačí sáhnout po některých přírodních produktech, které máte určitě doma. Jsou totiž běžnou součástí všech domácností. Jak tedy zatočit s vodním kamenem, aby byl boj úspěšný?

Slupky od brambor

Pokud vás trápí vodní kámen v konvi, je úplně jedno, jestli se objevuje v rychlovarné, nebo klasické, pomohou vám obyčejné slupky od brambor, které byste jinak vyhodili nebo dali na kompost. Stačí vhodit hrst slupek od brambor do konve, zalít je hrníčkem vody a uvařit vodu. Vodní kámen by se ode dna měl oddělit a vylít i s vodou. Pokud se tak nestane, postup opakujte.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet

Velmi levným a ozkoušeným receptem na vodní kámen je obyčejný ocet. K čištění vám postačí ten nejlevnější. Pokud vás trápí vodní kámen v konvici, vyvařte v konvi roztok vody s trochou octa. Jestliže se vodní kámen neodloupne, můžete přidat trochu jedlé sody a konev znovu vyvařit. Pakliže vás trápí vodní kámen kdekoli jinde, namočte bavlněný hadřík do octa a přiložte jej na místo s kamenem. Nechte klidně 2 hodiny působit, vodní kámen se uvolní a půjde setřít hadříkem.

Doporučený článek:  Oloupat papriku zvládne každý během několika minut. Stačí znát ty správné triky

Citronová šťáva

I citronová šťáva je velmi účinná v boji s vodním kamenem. Zde je postup použití trochu delší než u octa, ale také si s kamenem velmi dobře poradí. Smíchejte trochu vody s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Vyvařte konev s tímto roztokem. Po vyvaření konve nechte roztok ještě alespoň hodinu pracovat, než vodu s kamenem vylijete. Pak byste opět měli vylít roztok s citronovou šťávou spolu s uvolněnými kousky vodního kamene. Stejným způsobem jako ocet můžete použít citronovou šťávu i na jiné plochy.

Zdroj: https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2009/aug/23/how-to-remove-limescale

Podobné články: