Díky jediné zelenině se mravenci k domu už ani nepřiblíží. Jednoduchost této metody fascinuje

Mravenci jsou malý a neškodný hmyz, který běžně najdeme na dvorcích, loukách a v lesích. Občas se ale objeví i v našich domácnostech a pak je začneme vnímat jako škůdce, které se snažíme různými způsoby vyhnat. Existuje však jednoduchá a přírodní metoda, která s nimi jednou provždy zatočí i bez použití chemie.

Mravenci jsou užitečný hmyz

Mravenci se vyskytují po celém světě a je jich až 12 000 druhů. Tvoří velmi složitá společenství s jasnou hierarchickou strukturou a přidělenými úkoly. V každé mravenčí rodině jsou dělníci, kteří staví mraveniště, brání ho a sbírají potravu. Také se starají o potomstvo. Samci mají za úkol oplodnit královnu a poté umírají. Královna pak klade vajíčka, ze kterých se líhnou noví jedinci.

Doporučený článek:  Koření vylepší každé jídlo, skvělé využití ale najde i mimo kuchyni. Tyto tipy usnadní život

Tento hmyz je velmi organizovaný. Pracuje neustále, kypří půdu a obohacuje ji. Je tedy nesmírně užitečný pro ekosystém – starají se o přirozené prostřední v lese, díky čemuž přispívají k udržení rovnováhy v přírodě a roznášejí semena. Za jednu sezónu jich mohou po lese roznést až 30 000. Bohužel když se mravenci objeví u nás doma, vnímáme je jako škůdce, kteří ničí naše zásoby jídla.

Zdroj obrázku: Freepik

Mravenci nesnáší okurku

Mravenci se nejčastěji objevují v kuchyni, kde je lákají neuzavřené potraviny a zbytky jídel. Pokud je u vás doma zpozorujete, měli byste jednat okamžitě, není ale nutné tento užitečný hmyz zabíjet a likvidovat silnými chemikáliemi. Na pomoc přijde oblíbená zelenina, a to okurka. Mravenci její pach totiž doslova nenávidí.

Doporučený článek:  Ručně vyrobený adventní věnec dodá domovu osobitou atmosféru

Pokud chceme mravence z domácnosti vyhnat, stačí zeleninu nakrájet a umístit ji na okna, kudy hmyz nejčastěji proniká dovnitř. Můžeme použít i samotné slupky, které působí ještě efektivněji, protože právě v nich se hromadí hořké sloučeniny, které mravenci tolik nesnáší. Vůně okurek je nejen odstrašuje, ale také obsahuje látku, která na ně působí jako jed. Nezapomeňte ale pravidelně okurku měnit, protože nakrájená zelenina i slupky mohou rychle hnít.

Zdroj: https://www.gardenguides.com/12579525-how-to-get-rid-of-ants-with-cucumbers.html

Podobné články:

Jednoduché triky zkušených zahrádkářů udrží půdo kvalitní a plnou důležitých živin po celý rokJednoduché triky zkušených zahrádkářů udrží půdo kvalitní a plnou důležitých živin po celý rok

Je známým faktem, že důsledkem lidské činnosti půda ztrácí svou kvalitu. Například pokud je nadměrně využívána k pěstování rostlin, přichází o svůj podíl živin a organické hmoty. V případě, že nedojde k řešení