Královny květin si zaslouží hýčkat. Správný sestřih je podpoří v růstu i dalším kvetení

Růže jsou oblíbenými květinami, které dělají radost nejen na zahradách nebo balkonech, ale také ve vázách na stolech v interiéru. Musíte se o ně starat, protože jinak nebudou kvést. Stříháním jim dodáte novou energii pro růst, ale také kvetení. Jak je stříhat, abyste rostlinu neoslabili a zároveň podpořili růže v růstu?

Proč se vyplatí stříhat odkvetlé růže?

Růže jsou okrasné zahradní rostliny, mají velká květenství a existuje mnoho odrůd různých barev a vůní. Popřejte jim správnou péči, abyste se z nich mohli těšit dlouhou dobu. Nejen pravidelná zálivka, ale také stříhání odkvetlých květenství je velmi důležité. Co dokáže pravidelné prořezávání růží?

Doporučený článek:  V zimě potřebují pokojové rostliny jiný způsob zálivky

Keře budou nejen zdravější, ale také silnější. Rostlina bude krásně vypadat na pohled a kochat se její krásou budete moci delší dobu. Kvetení bude bohatší a růže poroste mnohem rychleji. Správným řezem můžete rostlině hodně pomoci, na druhou stranu pokud řez pokazíte, rostlina může uhynout. Jak tedy stříhat růže, které jsou po odkvětu?

Zdroj obrázku: Freepik

Většina růží se prořezává na jaře

U vícekvětých růží můžete řez provádět nejen na jaře, ale také v letní sezoně. Budou bohatěji kvést a až do podzimu vás budou květy těšit. Řez se pak provádí v případě, že na rostlině už nejsou žádné květy. 3/4 délky rostliny byste měli odstranit. Mezi další druhy růže, které se musí stříhat, patří půdopokryvné růže. Tento druh se vysazuje ve velkých trsech a seřezává se v polovině dubna.

Doporučený článek:  Kompostování na zahradě nebrání ani zimní období

Pnoucí růže si můžete vysadit snadno. Vypadají krásně v zahradách, ale také v altánku nebo na jiném místě, na kterém často relaxujete. Pnoucí růže se stříhají jednou ročně po odkvětu. Tyto rostliny musíte pravidelně kontrolovat, protože jsou náchylné k plísním, větvičky tedy pravidelně odstraňujte. Řezy provádějte pravidelně a poté růže zalévejte a dopřejte jim kvalitní hnojiva.

Zdroj: https://getbusygardening.com/pruning-roses/

Podobné články: