Královny květin si zaslouží hýčkat. Správný sestřih je podpoří v růstu i dalším kvetení

Růže jsou oblíbenými květinami, které dělají radost nejen na zahradách nebo balkonech, ale také ve vázách na stolech v interiéru. Musíte se o ně starat, protože jinak nebudou kvést. Stříháním jim dodáte novou energii pro růst, ale také kvetení. Jak je stříhat, abyste rostlinu neoslabili a zároveň podpořili růže v růstu?

Proč se vyplatí stříhat odkvetlé růže?

Růže jsou okrasné zahradní rostliny, mají velká květenství a existuje mnoho odrůd různých barev a vůní. Popřejte jim správnou péči, abyste se z nich mohli těšit dlouhou dobu. Nejen pravidelná zálivka, ale také stříhání odkvetlých květenství je velmi důležité. Co dokáže pravidelné prořezávání růží?

Doporučený článek:  Tújím odzvonilo. Živým plotům vládnou habry, během chvíle vytvoří nepropustnou zeleň

Keře budou nejen zdravější, ale také silnější. Rostlina bude krásně vypadat na pohled a kochat se její krásou budete moci delší dobu. Kvetení bude bohatší a růže poroste mnohem rychleji. Správným řezem můžete rostlině hodně pomoci, na druhou stranu pokud řez pokazíte, rostlina může uhynout. Jak tedy stříhat růže, které jsou po odkvětu?

Zdroj obrázku: Freepik

Většina růží se prořezává na jaře

U vícekvětých růží můžete řez provádět nejen na jaře, ale také v letní sezoně. Budou bohatěji kvést a až do podzimu vás budou květy těšit. Řez se pak provádí v případě, že na rostlině už nejsou žádné květy. 3/4 délky rostliny byste měli odstranit. Mezi další druhy růže, které se musí stříhat, patří půdopokryvné růže. Tento druh se vysazuje ve velkých trsech a seřezává se v polovině dubna.

Doporučený článek:  Tulipány milují vodu a chlad. Obojí jim pomůže vydržet ve váze dlouho čerstvé

Pnoucí růže si můžete vysadit snadno. Vypadají krásně v zahradách, ale také v altánku nebo na jiném místě, na kterém často relaxujete. Pnoucí růže se stříhají jednou ročně po odkvětu. Tyto rostliny musíte pravidelně kontrolovat, protože jsou náchylné k plísním, větvičky tedy pravidelně odstraňujte. Řezy provádějte pravidelně a poté růže zalévejte a dopřejte jim kvalitní hnojiva.

Zdroj: https://getbusygardening.com/pruning-roses/

Podobné články:

Magnolie jsou okouzlující strážkyně zahrad, které rády vystavují své nádherné květy slunciMagnolie jsou okouzlující strážkyně zahrad, které rády vystavují své nádherné květy slunci

Odolat kouzlu magnolie je velmi těžké. Možná to je důvod, proč je tato rostlina u nás stále populárnější a objevuje se na mnoha zahradách. Dorůstá působivých velikostí a přitahuje pohledy