Nedoceněná kopřiva má rozhodně co nabídnout. Bylinná tinktura v sobě skrývá obrovskou sílu

Kopřiva sice patří mezi plevel, kterého se často zbavujeme, ale má spoustu skvělých vlastností, jež mohou pomoci při různých nemocech. Využívá se nejen ve farmacii, ale také v­ kosmetice. Například kopřivový šampon patří mezi nejoblíbenější, protože vlasy vyživuje od kořínků. Můžete si doma udělat například kopřivovou tinkturu, která pomůže v největší krizi.

Jaké má kopřiva zdravotní vlastnosti?

Kopřivu nemají rádi dospělí ani malé děti. Považuje se za plevel, navíc nás může hodně popálit, pokud se jí dotkneme. Mimo to má ale spoustu skvělých vlastností, které můžete využít ve svůj prospěch. Obsahuje vápník, křemík nebo hořčík, najdete v ní také vitaminy C, K nebo vitaminy skupiny B. Je zdrojem kyseliny kávové, máselné nebo jantarové. To jsou všechno vlastnosti, které našemu zdraví prospějí.

Doporučený článek:  Nejen na jaře útočí alergie. Některé rostliny, plísně i roztoči jsou na podzim v plné síle

Díky kopřivě budete mít správnou hadinu glukózy v krvi. Můžete ji použít nejen na své vlasy, ale také na pleť. S její pomocí dokážete vyléčit akné, ale také se zbavíte seborey nebo lupů. Jestli si chcete sami vyrobit tinkturu, budete k tomu potřebovat mladé výhonky, ze kterých se získává šťáva. Listy zalijte horkou vodou, osušte a vylisujte. Přidejte půl litru lihoviny a dejte na dva týdny na slunné místo.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdy kopřivovou tinkturu používat?

Tinkturu si můžete vyrobit také z kořenů rostliny. Stačí je nakrájet na malé kousky, zalít alkoholem nebo vodkou a odložit na tmavé místo. Nezapomínejte s lahvičkou pravidelně třepat. A kdy tinkturu používat? Vhodná bude jako prevence. Pokud si chcete vyčistit organismus, není nic lepšího než si dát kopřivovou tinkturu. Má diuretické vlastností, působí močopudně.

Doporučený článek:  Hubnutí na vlnách vůní: bylinky urychlí metabolismus, sníží chuť k jídlu a podpoří spalování

Hodí se na zažívací problémy, zbavíte se také průjmů. Stačí jedna lžíce denně a budete se cítit mnohem lépe. Srdce bude lépe pracovat a užívat kopřivovou tinkturu mohou také lidé, kteří mají cukrovku. Lékaři kopřivu doporučují při léčbě ledvinových kamenů.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/stinging-nettle

Podobné články:

Lahodné pesto z petrželky ozvláštní každé menu. Jedinečné jsou ale také jeho zdravotní účinkyLahodné pesto z petrželky ozvláštní každé menu. Jedinečné jsou ale také jeho zdravotní účinky

Petržel nemusíte použít pouze v kuchyni na dochucení různých pokrmů. Jednou týdně si z ní zkuste udělat například lahodné pesto, které si pak můžete namazat na čerstvé pečivo nebo ho

Bylinky pomůžou téměř s každým problémem. Při cukrovce dokážou účinně snížit vysokou hladinu cukruBylinky pomůžou téměř s každým problémem. Při cukrovce dokážou účinně snížit vysokou hladinu cukru

Byliny se mohou stát důležitou součástí léčby téměř každého zdravotního problému. Významným benefitem budou také pro diabetiky. Některé směsi bylin a nálevy mají úžasné vlastnosti na hladinu glukózy v krvi.