Léto přeje sběru léčivých bylin, které budou pečovat o zdraví po celý rok

Bylinné nálevy uleví nejen od bolesti, ale také mohou osvěžit v horkých letních dnech. Většinou se bylinky používají v případě, že máte nějaké onemocnění, ale slouží také jako prevence. Pozornost si v posledních letech získávají nejen typické bylinky, které možná máte doma, ale také ty méně známé. Můžete si je sami vypěstovat nebo nasbírat, usušit a poté používat podle potřeby. Které bylinky mezi takové patří?

Bylinky pomohou snížit krevní tlak nebo cholesterol

Bylinky mají pozitivní vliv na lidské zdraví. Proto se používaly už dávno v historii. Naše babičky přesně věděly, k čemu která bylinka bude vhodná. Proto byste na ně měli vsadit nejen v případě, že na vás skočí chřipka. Vyplatí se je používat nejen čerstvé, ale také si je můžete nasušit a využívat v případě, když budete mít chuť.

Doporučený článek:  Podobá se petrželce, může přitom zabít. Jedovatou bylinu dokáže rozpoznat málokdo

Díky vysokému obsahu antioxidantů pomohou tělu zbavit se volných radikálů. Toxiny se budou lépe odvádět a díky bylinkám si můžete být jistí, že do sebe dostáváte pouze přírodní suroviny, které tělu ani orgánům neuškodí. Pomáhají také snižovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Nejen bylinky, ale také ovoce je dobrými pomocníky v cestě za zdravým životem.

Zdroj obrázku: Freepik

V létě můžete sbírat mnoho druhů bylin a rostlin

Co se vyplatí sbírat v červenci? Oblíbená je divizna mnohokvětá. Nálevy nebo inhalace pomocí této rostliny můžou snížit množství hlenu v krku. Pomůže také při vykašlávání a zbavíte se astmatu. Můžete si nasbírat také měsíček, který se hodí na otevřené rány nebo pohmožděniny. Modrá chrpa bude zase regulovat krevní tlak. Má totiž diuretické vlastnosti.

Doporučený článek:  Bobkový list nechybí v žádné kuchyni. Málokdo však zná jeho jedinečné použití v koupelně

Neméně oblíbená je levandule. Ta se hodí nejen v případě, že se chcete zbavit otravných much, ale také pomůže zmírnit bolesti hlavy nebo migrény. U kojících žen může navýšit množství mateřského mléka. V červenci se vyplatí také sbírat květy lípy, které pomohou při infekcích.

Zdroj: https://wanderlust.com/journal/the-10-best-summer-herbs-and-how-to-use-them/

Podobné články: