Nejen játra trpí alkoholem. Nadměrné pití se negativně projeví na kráse, pokožka stárne neuvěřitelnou rychlostí

Nadměrná konzumace alkoholu má negativní vliv nejen na zdraví, ale i na krásu. Známky požívání této látky jsou viditelné mimo jiné na kůži, kde se objevuje zarudnutí a otok. Alkohol navíc urychluje procesy spojené se stárnutím těla, což prozrazují četné vrásky a tmavé kruhy pod očima. Časem dochází k vypadávání vlasů a slábnutí nehtů.

Urychluje proces stárnutí pokožky

Lidé, kteří pijí příliš mnoho alkoholu, mívají suchou a matnou pokožku, která ztrácí lesk a pružnost. Nadměrná konzumace totiž vyplavuje z těla minerály a dehydratuje kůži. Když alkohol vstoupí do ledvin, k jeho vyloučení potřebuje tělo velké množství vody. Alkohol urychluje procesy stárnutí pokožky, což je mimo jiné způsobené sníženou tvorbou kolagenu. Pokud si všimnete četných vrásek a pokleslých víček, přestaňte alespoň dočasně alkoholické nápoje konzumovat.

Doporučený článek:  Krmení pomůže ptákům v zahradě přežít zimu, ne vše jim ale můžeme dopřát

Při častém pití alkoholu je třeba počítat s tím, že vám budou nadměrně vypadávat vlasy a lámat se nehty. Alkohol vyplavuje zinek, který je za jejich zdraví zodpovědný. Pouze s jeho dostatkem budou vlasy lesklé a zdravé, proto zvažte vyšetření, které zjistí jeho hladinu. Na výše uvedené problémy má ale vliv i dehydratace, která je rovněž následkem požívání alkoholu.

Zdroj obrázku: Freepik

Červené žilky v obličeji

Prasknutí kapilár je dalším důsledkem požívání alkoholu. Ty jeho vlivem ztrácejí pružnost a nevrací se do původního tvaru, takže kolem nosu a tváří vznikají červené, jasně viditelné žilky. Všimnout si můžete i tmavých kruhů pod očima, které se tvoří vlivem dehydratace a snížení účinnosti ledvin. Kvůli těmto projevům pak obličej vypadá starší.

Doporučený článek:  Domácí krmítka pomáhají ptákům v zahradě přežít zimu

Alkohol je pro zdravé osoby, které ho pijí uvážlivě a nemají žádné kontraindikace, bezpečný. Avšak je třeba mít na paměti, že je to psychoaktivní látka, která může hodně ublížit, takže zdravý rozum je při konzumaci klíčový. Občasná a mírná konzumace alkoholu nepříznivě vzhled pokožky, vlasů a nehtů neovlivní, pokud budete pravidelně doplňovat chybějící elektrolyty a vodu.

Zdroj: https://www.elle.com/uk/beauty/skin/a40482/effects-alcohol-on-skin/

Podobné články:

Vyvarujte se zbytečných chyb, které ničí v ovoci a zelenině tolik potřebný vitamin CVyvarujte se zbytečných chyb, které ničí v ovoci a zelenině tolik potřebný vitamin C

Vitamin C hraje v těle významnou roli. Bohužel velké většině lidí chybí. A to z důvodu špatného životního stylu, chybného uskladnění potravin nebo vaření, při němž suroviny ztrácí své výhody.

Alkohol se podepíše nejen na játrech. O slovo se přihlásí i cukrovka a nadváhaAlkohol se podepíše nejen na játrech. O slovo se přihlásí i cukrovka a nadváha

I když všichni dobře víme, že alkohol poškozuje zdraví, stále zůstává nejoblíbenějším stimulantem. Pivo pité v horkých dnech, víno k relaxaci nebo svatební přípitek jsou součástí mnoha kultur.