Sáček na zip nic nepropustí. Díky tomu zachrání rostliny i rychlou snídani

Oblíbené plastové sáčky, které se mohou zavřít na zip, jsou doplňkem především v kuchyni. Dáváme do nich potraviny, které se rozhodneme zamrazit, ale není to jediný způsob, jak je využít. Sáčky totiž mohou usnadnit život, a to nejen v kuchyni, ale také na jiných místech v domácnosti. Hodí se například na uložení menších věcí, ale díky nim si snadno uděláte také snídani. Jak je používat?

Co je to vlastně sáček na zip?

Sáčky na zip jsou vyrobené z polyethylenu, který má vysokou odolnosti vůči prachu i vlhkosti. Nemusíte se tak obávat, že by se jídlo v sáčku nějak poškodilo nebo ztratilo svou nutriční hodnotu. Nahoře na sáčku najdete zip, který ho těsně uzavře a ven ani dovnitř se nedostane vzduch. Je proto vhodné ho používat na potraviny, ale můžete s jeho pomocí také uvařit skvělou snídani.

Doporučený článek:  Ochraňte trvalky na zahradě před mrazem. Na jaře budou silnější

Hodit se může také na zahradě, s jeho pomocí si totiž vyrobíte zavlažovací systém a můžete pak odjet na dovolenou, aniž byste na rostliny museli myslet. Budete potřebovat pouze sáček, jehlu s nití a máte hotovo! Nit protáhněte jehlou, udělejte na dně uprostřed v sáčku dírku a tou jehlu protáhněte. Zavažte na obou koncích, zbývající nit odstřihněte, ale krátký kousek nechte. Poté dejte sáček do zeminy, aby se nit dotýkala půdy. Naplňte sáček vodou a máte hotovo. Nit bude sloužit jako knot, kterým se dostane voda k rostlinám.

Doporučený článek:  Připravte rostliny na dovolenou. Příjemné klima a samozavlažování je udrží spokojené i několik týdnů
Zdroj obrázku: Freepik

Potřebujete výplň do balíku?

Posíláte často balíčky, ale nevíte, jak vyplnit prázdný prostor? Může to být nebezpečné hlavně v případě, kdy posíláte někdo křehkého. Vyplatí se mít po ruce právě tento sáček. Zavřete ho, nechte si malou mezeru, do které strčíte brčko. Nafoukněte sáček, uzavřete a ještě zalepte izolepou. Výplň pak můžete použít snadno, protože se sáček nevyfoukne. Hodit se bude také na led, který do něj dáte.

Uleví se vám od bolavých kolenou nebo migrény. Do sáčku navíc můžete dát i drcený led, protože nebude moci nikudy protéct. V neposlední řadě si pomocí sáčku na zip můžete udělat skvělou vaječnou omeletu. Dejte do sáčku nejen vejce, ale také oblíbenou zeleninu, koření nebo uzeniny, zavřete ho a dejte do hrnce vařit. Během několika minut máte hotovo a kompletně bez použití nádobí.

Zdroj: https://www.newsgram.com/general/2022/02/08/hacks-numerous-ways-of-using-a-ziplock-bag

Podobné články:

Díky jednoduchému triku půjdou vařená vajíčka snadno oloupat. Pomůže obyčejná jehlaDíky jednoduchému triku půjdou vařená vajíčka snadno oloupat. Pomůže obyčejná jehla

Máte rádi vařená vejce? Jsou velmi zdravou a plnohodnotnou potravinou napěchovanou bílkovinami a dalšími prospěšnými látkami. Po uvaření vajíčka je však někdy obtížné jej oloupat. Stává se, že část vajíčka