Štípance od komárů dokážou potrápit i několik dní. Rychlou úlevu najdeme v každé kuchyni

Červený flíček, který nějakou dobu svědí – tak si vás může „označit“ komár, který zrovna letěl kolem a dostal chuť na vaši krev. V takovém případě bude nejlepší použít prostředky, které nejen zamezí svědění, ale také podráždění nebo horším zdravotním problémům. Už nemusíte kupovat přípravky z lékáren, které jsou drahé a neúčinné. Vyzkoušejte metody, které skutečně fungují.

Na komáry pozor, mohou přenášet nemoci

V tuzemsku žije několik desítek druhů komárů. Ne všichni jsou ale nebezpeční. Pravdou je, že pouze několik zástupců tohoto hmyzu může přenášet nemoci. Komáři, především samičky, pijí lidskou krev, aby měli sílu klást další a další vajíčka. Samcům chutná pouze nektar z květů a není důvod se jich obávat. Nejvíce vás může obtěžovat komár pisklavý. Objevuje se hlavně ráno, když je rosa, a také večer, kdy je přilákán světlem.

Doporučený článek:  Kapradina má ráda svůj klid. Změny nenese lehce, snadno ztratí svou krásnou zeleň

Jak poznáte, že vás kousnul komár? Především ucítíte štípnutí. Je to ale až v momentě, kdy je po všem. Komár je bodavý typ, který může způsobit alergickou reakci. Každý určitě poznal, jak bolí komáří kousnutí. Reakce na kousnutí může být u každého jiná. Jaké jsou tedy příznaky kousnutí od komára? Budete mít svědivý flíček v místě vpichu, také se objeví bolest a hlavně nepříjemný pocit na kůži, od kterého si budete chtít ulevit.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč kousnutí komárem svědí?

Do místa kousnutí komár vstřikuje sliny, díky kterým dokáže vysávat krev. Jestliže vás komár kousne, do několika minut bude otok svědět a může se dostavit také zánět. Bohužel někdy je velmi těžké se neškrábat. Tím ale zvyšujete riziko zánětu, a i když je to na chvíli ulevující, z dlouhodobého hlediska je lepší to vydržet a něčím se namazat. Pomoci mohou masti z lékárny, ale také domácí metody léčby štípanců.

Doporučený článek:  Tulipány milují vodu a chlad. Obojí jim pomůže vydržet ve váze dlouho čerstvé

Pokud si doma pěstujete aloe vera, může pomoci. Stačí si její gel vymačkat na ránu a máte hotovo. Pomůže také mentol nebo studené obklady, které je ale nutné měnit. Zabalte do hadříku několik kostek ledu, přiložte na štípanec a několik minut počkejte. Zkuste také ránu potřít cibulí nebo plátkem citronu.

Zdroj: https://www.cdc.gov/mosquitoes/mosquito-bites/symptoms.html

Podobné články: