Muškáty mohou přezimovat v papírové tašce. Příští sezónu znovu pokvetou

Pelargonie jsou jednou z nejoblíbenějších rostlin zdobících balkony. Jsou schopny kvést až do prvních mrazů, takže je můžete obdivovat i koncem podzimu. Kvůli špatné toleranci mrazů však mnozí lidé považují pelargonie za roční exempláře. Existuje jednoduchý nenápadný patent, jehož základem je obyčejná papírová taška.

Tajemství muškátů

Pelargonie, známá také jako muškát, pochází ze severní Afriky, což nám může říci hodně o jejích požadavcích, ale také o odolnosti. Na jedné straně se nebojí velkého tepla, ale odpustí i dočasné přestávky v zalévání. Na druhé straně mnozí z nás automaticky předpokládají, že když přijde zima, musíme se rozloučit s těmito květinami. Ukazuje se však, že zimování muškátů nezpůsobuje mnoho problémů.

Doporučený článek:  Americké borůvky jen tak někomu neporostou. Jejich pěstování je skutečná výzva

Pěstování velkých a majestátních pelargonií je velkým důvodem k radosti v letní sezóně. Jejich velikost se však může změnit v nevýhodu, když přemýšlíme o tom, jak přezimovat tyto květiny. Květináče zabírají spoustu místa a rostliny je nutné přesunout z balkonu na místo s mírným chladem a přístupem ke světlu. V interiéru bytu nebo domu je obtížné dosáhnout těchto podmínek. Bohužel to je obvykle důvod, proč se zbavíme celé květiny s myšlenkou, že na jaře koupíme novou rostlinu.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejlepší a jednoduché řešení

Nezatracujte potenciál rostlin, o které jste se během celé sezóny starali s velkou péčí. Někdy se i jednoduché triky ukážou jako to nejlepší řešení. To platí také v případě přezimování muškátů v papírové tašce. I když to zní dost bizarně, opravdu to funguje. V první řadě potřebujete správnou papírovou tašku. Důležité je, aby nebyla vyrobena z plastu a nebyla nalakována.

Doporučený článek:  Pivoňka okouzlí krásou i omamnou vůní. Málokdo však zná její jedinečné účinky na lidské zdraví

Najděte místo v chladné místnosti. Nemusí mít přístup ke světlu, takže stačí garáž nebo suterén. Teplota by se měla pohybovat v rozmezí 5–10 stupňů. Pelargonie budete skladovat bez květináčů, takže ušetříte spoustu místa. Vyjměte je z nádob, očistěte od země a uspořádejte s kořeny směrem nahoru. Jednou za měsíc rostliny zavlažujte. Za tímto účelem vyjměte květinu z tašky a vložte do nádoby se studenou vodou na hodinu. Stav kořenového systému musí být bez poškození a plísní.

Zdroj: https://www.gardengatemagazine.com/articles/how-to/all/how-to-overwinter-geraniums/

Podobné články:

Některé cibuloviny přežijí v záhoně i třeskuté mrazy. Na jaře znovu rozkvetou v plné síleNěkteré cibuloviny přežijí v záhoně i třeskuté mrazy. Na jaře znovu rozkvetou v plné síle

Pro radost všem zahradníkům existují rostliny, které bez úhony mohou přezimovat v tuzemských podmínkách nehledě na minusové teploty nebo sněhovou pokrývku. Jedná se o cibuloviny, kterým se musí zajistit zakrytí zeminou, je