Jednoduchý trik přesvědčí orchidej, aby znovu rozkvetla. K nádherným květům pomůže obyčejná voda

Orchideje jsou oblíbenými rostlinami u nás i všude ve světě. Jsou vhodné pro zkušenější pěstitele, protože potřebují zvláštní podmínky, aby se jim dobře dařilo. Co dělat, když orchidej nechce kvést, a vy přitom neděláte žádnou chybu? Poradíme trik, díky kterému se možná otočí štěstěna k vám, a orchideje budou znovu ozdobou vašeho domova.

Jaké podmínky má orchidej v přirozeném prostředí?

Orchideje jsou velmi zvláštní rostliny, které jsou hlavně dekorací v mnoha domácnostech. V jejich přirozeném prostředí rostou na tmavých a hlavně teplých a vlhkých místech. Jestliže chcete rostlinu kvetoucí, musíte jí zajistit podobné podmínky, jako má v přírodě. Nejlépe tedy uděláte, když orchidej dáte na místo, na které nebude pařit přímé slunce.

Doporučený článek:  Kapradiny pročistí vzduch lépe než drahé přístroje. S trochou péče budou krásným doplňkem domova

Nejvhodnější je severní nebo východní strana balkonu nebo pokoje. V létě mějte orchideje v místnostech o teplotě 24 stupňů, v zimě může být trochu chladněji. Rostlina potřebuje pravidelnou zálivku, v létě jednou týdně, v zimě zalévejte jednou za 14 dní. Pokud se vám ale nedaří docílit kvetení, poradíme vám jeden trik, který by mohl pomoci.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak podpořit orchidej v kvetení?

Pokud chcete dosáhnout nejen toho, že rostlina pokvete, ale také si květy nějakou dobu udrží, můžete zkusit jednoduchý trik, který pomůže. Jedná se o patent, který pochází ze Švédska. Podle doporučení je potřeba orchidej vytáhnout z květináče, oklepat kořeny od zeminy a rostlinu dát do jiného květináče, který bude ze 2/3 naplněný vodou. Tu pak měňte několikrát za týden, protože nesmí být zakalená. Po několika týdnech byste měli pozorovat, že rostlina začíná kvést.

Doporučený článek:  Narcisy mohou ve váze vydržet dlouho krásné. Stačí je správně střihnout a nešetřit vodou

Orchideje můžete samozřejmě také hnojit, nejlépe domácími hnojivy. Vhodný je například česnek, který stačí zalít vodou, nechat několik hodit stát a poté výslednou směsí rostliny zalévat. Během několika týdnů se také dostaví účinky v podobě krásných květů, které vám budou dělat radost.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/how-to-garden/how-to-water-orchids/

Podobné články: