Modrý čaj je pastvou pro oči, a to nejen naoko. Lahodný šálek posílí zrak i cévy

Modrý čaj je známý jako butterfly pea tea. Získává se z květů rostliny klitorie ternatské. Jedná se o jedinečný nápoj, který má skutečně modrou barvu. Čaj má velmi pozitivní vliv na zdraví, protože upravuje práci oběhového systému, posiluje zrak a zabraňuje vzniku zeleného zákalu. Jaké jsou další důvody pro pití tohoto nádherného čaje? Na jaké vitamíny a minerály se můžete těšit?

Co se nachází v modrém čaji?

Modrý čaj obsahuje mnoho cenných složek, kvůli kterým se jeho konzumace vyplatí. Je zdrojem vitamínu C, který má antibakteriální vlastnosti. Podporuje hojení ran a posiluje cévy. Obsahuje také vitamíny skupiny B, které podporují nervový systém. Důležitou součástí čaje jsou také steroidy a antokyany, které jsou účinnými antioxidanty.

Doporučený článek:  Měsíčková tinktura je první pomocí při zánětu a bolesti v krku. Její výrobu zvládne každý
Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní benefity modrého čaje

Pravidelná konzumace modrého čaje snižuje podle odborníků riziko kardiovaskulárních onemocnění. Mohou za to antokyany, které utěsňují cévy a zvyšují jejich pružnost. Díky tomu tento nápoj minimalizuje riziko infarktu nebo koronárních onemocnění. To je obrovská výhoda tohoto nápoje, protože díky němu můžete předejít vážným nemocem, které by vás mohly stát život.

Modrý čaj obsahuje také mnoho vitamínu A, což je dobré pro vaše oči. Nedostatek tohoto vitamínu přispívá k šerosleposti a syndromu suchého oka. Antokyany navíc zlepšují ostrost vidění a snižují riziko glaukomu. Jestli chcete podpořit zdraví svých očí a zároveň si užít vynikající čaj, měli byste vyzkoušet modrý čaj.

Doporučený článek:  Otoky trápí velké procento lidí. Málokdo ví, že nejrychlejší pomoc přinese obyčejná zelenina do polévky

Jak si uvařit modrý čaj?

K uvaření butterfly pea tea budete samozřejmě potřebovat sypanou verzi tohoto čaje. Vyberte si svůj oblíbený hrnek a dejte vařit vodu. Do hrnku nasypejte 2 čajové lžičky čaje, zalijte horkou vodou a nechte 5 minut louhovat. Poté čaj sceďte nebo vyjměte nádobku na louhování čaje a vychutnejte si lahodnou chuť a jedinečnou barvu modrého čaje.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/butterfly-pea-flower-benefits

Podobné články:

Vavřínový kouř zaplaší chmurné myšlenky a odplaví stres. Jeho sílu můžete vyzkoušet ještě dnesVavřínový kouř zaplaší chmurné myšlenky a odplaví stres. Jeho sílu můžete vyzkoušet ještě dnes

Bobkový list můžete využít mnohem lépe než jen v kuchyni. To by totiž byla velká škoda, protože pokud si ho doma zapálíte, můžete nasát nejen skvělou vůni, ale potěšíte i

Bylinky pomůžou téměř s každým problémem. Při cukrovce dokážou účinně snížit vysokou hladinu cukruBylinky pomůžou téměř s každým problémem. Při cukrovce dokážou účinně snížit vysokou hladinu cukru

Byliny se mohou stát důležitou součástí léčby téměř každého zdravotního problému. Významným benefitem budou také pro diabetiky. Některé směsi bylin a nálevy mají úžasné vlastnosti na hladinu glukózy v krvi.