Mšice nepohrdnou ničím. Kalamitu odvrátí postřik ze zeleniny, kterou má každý v kuchyni

Mšice jsou škůdci, kteří ohrožují prakticky každou rostlinu v naší zahradě. Tento hmyz se rozmnožuje velkou rychlostí, a tak dokáže rychle pokrýt obrovskou plochu. Existuje však několik způsobů, jak jejich plenění zabránit. Nebudete k tomu potřebovat ani chemické přípravky.

Pomůže pouze postřik

Postřik je jedinou záchranou. Když si mšic všimnete ve své zahradě, měli byste okamžitě zahájit akci. Díky tomu omezíte jejich reprodukci a snížíte rozsah destrukce. Mšice jsou hrozbou pro jakékoli druhy rostlin. Útočí na květy v květináčích, polní plodiny, keře, a dokonce i stromy. Působí jako upíři, protože z rostlin cucají životní šťávu. Nepoškozují však jen listy rostliny, přenášejí i mnohé nemoci.

Doporučený článek:  Zimní řez stromy a keře vytvaruje, zbaví nemocných částí a prosvětlí

V jedné sezóně se mohou mšice rozmnožit v několika generacích. Jedna generace mšic zahrnuje až několik desítek jedinců. Když se kolonie mšic na jedné rostlině stane početnou, u některých samic se objeví křídla, která jim umožňují založit nové kolonie na dalších rostlinách. Při boji se mšicemi vám však pomohou jednoduché postřiky, které si můžete připravit i doma.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní postřiky na mšice

Přírodní postřik na mšice můžete získat pomocí česneku. Na jeho přípravu musíte rozemlít 250 gramů česneku a poté je zalít 10 litry vody. Udělejte několik intenzivních pohybů, abyste ingredience smíchali dohromady. Nechte směs působit 15 minut a poté sceďte do velké nádoby. Pro použití zřeďte s vodou v samostatné misce v poměru 1 : 1 a nalijte do láhve s rozprašovačem.

Doporučený článek:  Doma nasušené ovoce bude vždy po ruce a zažene chuť na sladké

Velmi podobný recept, ale časově náročnější je pro přípravu postřiku z cibule. K jeho přípravě potřebujeme 200 gramů cibulových slupek, které se musí zalít 10 litry vody. Nádoba, ve které jsme spojili ingredience, by měla být odložena na bezpečné místo na 4 dny. Po uplynutí této doby by se měl výsledný produkt aplikovat přímo na kolonie mšic. Postřik je nejlepší provádět odpoledne nebo večer každé 2–3 dny, abychom rostliny nespálili.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/control-aphids-onion-43022.html

Podobné články: