Nejlepší hnojivo na rajčata nestojí ani korunu. Obyčejný odpad podpoří bohaté a šťavnaté plody

Přemýšlíte, čím hnojit rajčata? Není třeba kupovat žádné drahé prostředky, vystačíte si jen s tím, co máte v domácnosti. Získáte pak bohatou úrodu a brzy si pochutnáte na šťavnaté zelenině z vlastní zahrádky. Použijte náš nápad na hnojivo z banánové slupky, které je pro rajčata doslova jako dělané.

Jaké vlastnosti má banánová slupka?

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších druhů ovoce. Stačí jej oloupat a sladkou svačinku máte připravenou! Rozhodně po konzumaci banánovou slupku nevyhazujte. Je bohatá na živiny nezbytné pro správný růst rostlin a tvorbu plodů.

Doporučený článek:  Sladkokyselý angrešt může po celý rok podporovat naše zdraví. Léčivá tinktura je připravená během 14 dní

V jejím složení dominuje draslík a fosfor, které fungují jako přírodní hnojivo pro rajčata. Tyto prvky stimulují rostlinu k růstu, činí ji činí odolnou vůči chorobám a příznivě ovlivňují chuť zeleniny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit domácí hnojivo?

Pro přípravu hnojiva z banánové slupky je dobré volit ovoce z ekologického zemědělství. Pokud takovou možnost nemáte, bude nutné slupku důkladně omýt, abyste z ní odstranili veškeré nečistoty a stopy chemických přípravků. Následně dejte slupku do litrové sklenice, klidně ji nakrájejte na menší kousky, aby se do ní pohodlně vešla. Nalijte na ni studenou vodu a pevně uzavřete. Odložte minimálně na týden a poté slupku odstraňte a před použitím hnojivo nařeďte vodou v poměru 1 : 1.

Doporučený článek:  Lišky v kuchyni si můžeme užít po celý rok. Při správném zamrazení neztratí chuť ani tvar

Jak hnojivo aplikovat?

Směs se doporučuje přelít do lahvičky s rozprašovačem a nastříkat na nadzemní části rostlin. Je důležité naplánovat to na časné ranní nebo večerní hodiny. Postřik rajčat na plném slunci by mohl spálit listy, což plodinám rozhodně neprospívá. Banánové hnojivo stačí používat jen jednou týdně, a přesto dosáhnete skvělých výsledků.

Banánová slupka se dá použít i jinak. Vyplatí se vyzkoušet více než jednu metodu, abyste si vybrali možnost, která je pro vás nejpohodlnější. Slupku můžete snadno vysušit v troubě, a získáte tak banánový prášek. Po smíchání s vodou pak vznikne vynikající produkt pro zalévání plodin.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/banana-peels-as-fertilizer

Podobné články:

Noční můra všech zahradníků může skončit ještě dnes. Kvasnicový postřik je ke mšicím nelítostnýNoční můra všech zahradníků může skončit ještě dnes. Kvasnicový postřik je ke mšicím nelítostný

Mšice jsou velkým problémem pro zahrádkáře a hrozbou každé zahrady. Vysávají buněčnou šťávu z rostlin, což vede k jejich úhynu. V první řadě stojí za to sáhnout po ekologickém způsobu