Šetřit vodou můžeme doma několika jednoduchými návyky

Nezáleží na tom, jestli chcete šetřit vodu kvůli své peněžence nebo přírodě. V každém případě můžete použít stejné návyky, které vám s tím pomohou. Vaše spotřeba vody může být mnohem menší, když se naučíte pár osvědčených triků. Není na tom nic těžkého a můžete díky tomu ušetřit tisíce korun každý rok. A navíc spotřebujete méně vody, což pomůže přírodě.

Vypínejte kohoutky

Při čištění zubů, mytí rukou nebo holení vždy vypínejte vodu. Nemáte tušení, kolik vody vám jen tak proteče, zatímco si čistíte zuby. Tím, že budete kohoutek zastavovat, ušetříte stovky nebo i tisíce korun každý rok. Přitom jde o jednu velmi jednoduchou věc.

Doporučený článek:  Zahrada v zimě nemusí být smutná. Zajímavé dekorace venkovní prostor rozveselí

Sprcha je stejně skvělá jako vana

Dáváte si pravidelně vanu? Přestaňte s tím. Místo toho se osprchujte. Bude to nejen rychlejší, ale hlavně levnější. Při sprchování použijete mnohem méně vody. A když si koupíte úspornou hlavici do sprchy, ušetříte ještě více. Na vašem účtu se to velmi rychle promítne.

Zdroj obrázku: Freepik

Pračku a myčku zapínejte jen v plném stavu

Hodně lidí pere, i když mají jen pár kousků v koši na prádlo. A stejně postupují také s myčkou na nádobí. Zapínejte oba spotřebiče (případně i sušičku) jen ve chvíli, kdy budou zcela plné. Nesmíte je naplnit příliš mnoho, ale rozhodně nesmí být plné jen z poloviny.

Doporučený článek:  Ořechy nesmí ve zdravém jídelníčku chybět. Některé ale přinesou jen nepříjemné potíže

Zalévejte květiny v noci

Tento tip zní možná trochu podivně. Jakmile zalijete rostliny během dne, velká část vody se odpaří kvůli slunci a vysokým teplotám. Během noci si ale rostliny vezmou velké množství vody pro sebe, takže je nemusíte zalévat příliš často. Vyzkoušejte to u svých rostlin a uvidíte sami.

Využijte vodu na maximum

Zatímco čekáte, až se ohřeje voda, využijte studenou vodu na pití, napuštění konve nebo napuštění hrnce pro vaření. Když tímto způsobem využijete každou kapku své vody, hodně tím ušetříte. Umění není se omezovat, ale využívat své zdroje rozumně a šikovně.

Zdroj: https://www.wwf.org.uk/what-can-i-do/top-ten-water-saving-tips

Podobné články: