Zázvor dodá podzimnímu menu tu správnou chuť. Pro některé ale znamená nepříjemné problémy

Zázvor je vynikající a velmi zdravý doplněk čaje, kávy, dezertů i koktejlů. Tato zelenina patří mezi nejzdravější suroviny na světě. Jeho chuť je velmi silná, stejně jako zdravotní benefity, které přináší do našeho života. I přesto ale existují lidé, kteří by se zázvoru měli vyhýbat. Podívejte se, jestli k nim náhodou nepatříte, protože vám může jeho konzumace přitížit.

Proč zařadit zázvor do svého jídelníčku?

Všichni se shodneme v tom, že je zázvor extrémně zdravý. Dokonce patří mezi nejzdravější koření na světě. Výčet jeho benefitů je dlouhý, ale podívejme se na největší pozitiva. Pomůže vám proti bolesti, migréně, revmatismu, rakovině a akné. Stejně tak snižuje vysoký krevní tlak, vysoký cukr v krvi, předchází kardiovaskulárním onemocněním a podporuje práci imunitního systému.

Doporučený článek:  V tyto dny dozrávají ta nejlepší jablka. Víme, která odrůda je vůbec ta nejzdravější
Zdroj obrázku: Pixabay

Kdo by neměl jíst zázvor?

Zázvor má jedinečné vlastnosti, které jsou pro naše zdraví blahodárné. Bohužel není vhodný pro všechny, protože obsahuje látky, které mohou podráždit sliznici trávicího traktu. Z tohoto důvodu se nedoporučuje lidem, kteří trpí žaludečním refluxem, žaludečními vředy nebo dvanáctníkovým vředem. Stejně tak by ho neměli jíst lidé s nízkým krevním tlakem, protože ho ještě více sníží.

Nevhodný je také pro děti do 12 let, protože může podráždit žaludek a chuťové buňky. Ženy v pokročilé fázi těhotenství by si také měly dávat pozor, protože koření může způsobit stahy dělohy a vyvolat předčasný porod nebo potrat. A nakonec ho nesmí jíst lidé, kteří užívají určité léky. Na to byste se měli zeptat svého lékaře.

Doporučený článek:  Zkušení zahradníci schválně ničí keříky rajčat. Díky tomu sklízí každý rok bohatou úrodu

Můžete se zázvorem předávkovat?

Znát byste měli denní dávku zázvoru, protože se tímto kořením skutečně můžete předávkovat. Denní dávka je 4–5 gramů, což je asi 1,5 čajové lžičky. Nadměrná konzumace může způsobit vedlejší účinky, jako je slabost těla, bolest břicha, nadýmání, pálení žáhy, bušení srdce, průjem, bolest hlavy a závratě.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-health-benefits-ginger, https://www.healthline.com/nutrition/11-proven-benefits-of-ginger, https://doctor.ndtv.com/living-healthy/avoid-ginger-if-you-are-dealing-with-any-of-these-health-conditions-1779507, https://cot.food.gov.uk/sites/default/files/2021-05/TOX-2021-26%20Safety%20of%20Ginger%20Use%20in%20Pregnancy.pdf, https://www.medicalnewstoday.com/articles/ginger-tea-side-effects

Podobné články:

Oslaďte si život čerstvými šťávami. Udrží cholesterol v normě, zákeřné nemoci se vám vyhnouOslaďte si život čerstvými šťávami. Udrží cholesterol v normě, zákeřné nemoci se vám vyhnou

Vysoký cholesterol je rizikovým faktorem pro mnoho nemocí, včetně srdečního infarktu, aterosklerózy, mozkové mrtvice a mnoha dalších. Snížit špatný cholesterol je proto hlavní věc, o kterou byste se měli zajímat.

Antioxidanty čistí tělo přirozeně. Některé potraviny jsou jimi přímo nabitéAntioxidanty čistí tělo přirozeně. Některé potraviny jsou jimi přímo nabité

Antioxidanty jsou velmi důležité chemické sloučeniny, které neutralizují volné radikály v našem organismu. Díky tomu mají velmi pozitivní vliv na naše zdraví, vzhled a vitalitu. Jaké suroviny mají vysoký obsah