Toulcovka ocení hnojivo z kávy každé dva týdny

Toulcovka nebo také lopatkovec či spatifylum patří mezi skutečné perly. Je efektní ozdobou interiéru a vyjímá se v květnících nebo v designových nádobách. Tato rostlina vyniká lesklými a temně zelenými listy a udivuje krásnými bílými nebo krémovými květy, které jsou potěchou oka. Jak docílit tohoto krásného vzhledu toulcovek pomocí domácího hnojiva? Není to nic složitého, stačí si připravit prostředek pro bujný růst.

Toulcovka nesnese průvan

Patří mezi nejoblíbenější pokojovky vůbec a je populární též v kancelářských budovách, kde zdobí pulty recepcí. Péče o toulcovku je snadná, ale přesto se musí dodržovat při jejím pěstování jednoduchá pravidla. Jedno z nich se týká umístění, lopatkovec nemá rád průvan, proto se mu nedaří u kuchyňské ventilačky nebo v blízkosti větráku či klimatizace. Spatifylum může v takovém prostředí chřadnout, navíc dochází k neúměrnému vysychání půdy, znamením jsou povadlé listy.

Doporučený článek:  Kapradina má ráda svůj klid. Změny nenese lehce, snadno ztratí svou krásnou zeleň
Zdroj obrázku: Freepik

Potřebuje pravidelné hnojení

Co dalšího je nezbytné dodržovat při péči o toulcovky? Hnojení je pro jejich zdravý růst klíčové. Hotové hnojicí prostředky se prodávají v hobbymarketech, ale je možné připravit též vlastní směs, která je povzbudí k rozvoji. Jednou z možností je hnojivo z droždí, jehož kostka se rozpustí ve vodě a roztokem se toulcovky pravidelně zalévají. Další variantou je kávové hnojivo z jedné lžičky kávové sedliny a sklenice vody. Tímto hnojivem se zalévají rostliny každé dva týdny.

Doporučený článek:  Strom štěstí podpoří v růstu voda obohacená o citronovou šťávu

Vyšší vlhkost? Pozor na hnilobu!

Tento druh vegetace miluje vlhké prostředí, ale vyšší vlhkost neznamená přelévání substrátu, protože hrozí hniloba. Vhodnější je zvlhčovat vzduch v okolí rostlin, kropit listy pomocí rozprašovače nebo toulcovky umístit na kamínky naskládané v nádobě nebo tácu s vodou. V létě se doporučuje zalévat třikrát až čtyřikrát týdně, v zimě pouze jednou. Toulcovky se nadto musí umístit tak, aby nebyly vystaveny přímým slunečním paprskům. Po zimním období se nadto hodí lopatkovec přesadit do čerstvého substrátu a většího květníku.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-peace-lily/

Podobné články: