Fíkus můžeme přihnojit droždím, pivem nebo želatinou

Fíkus benjamín, často nazývaný jako benjamínek, má doma skoro každý. Je to okrasná pokojová rostlina, která je jednoduchá na pěstování a zajímavá pro své dvoubarevné listy. I když samotné pěstování benjamínka není náročné, je potřeba vědět, že na jakoukoli změnu prostředí reaguje shazováním listů. Výhodou je, že je schopen své listy zase rychle obměnit. Aby se našemu benjamínkovi dobře vedlo, neměli bychom zapomínat na správné hnojení. Právě hnojení je základem úspěšného pěstování této rostliny.

Každá rostlina má své požadavky

Benjamín je náchylný na průvan a přímé sluneční záření, proto je nutné předem zvolit vhodné místo. Další věc, na kterou je potřeba myslet, je to, že benjamínek velmi rychle roste, a proto zabírá hodně místa. Jak již bylo zmíněno, nemá rád přemísťování, proto se vyplatí na tuto skutečnost myslet hned od začátku. Aby nám benjamínek pěkně rostl, stačí ho pravidelně zalévat malým množstvím vody a sem tam pokropit listy. Kropení listů udržuje benjamínka v čistotě a celkově zlepšuje jeho kondici. Nesmíme ovšem zapomínat na pravidelné hnojení. Benjamínek potřebuje velké množství živin kvůli rychlému růstu.

Doporučený článek:  Plísně v půdě se zbavíme zahřátím v troubě
Zdroj obrázku: Freepik

Hnojivo přímo z kuchyně

Pro hnojivo nemusíme běžet do zahradnictví. Stačí zajít do kuchyně. V dnešní době se pečení domácího pečiva stává stále více populární. Proto není divu, že se téměř v každé domácnosti najde droždí. Pokud chceme své rostlině dopřát pořádnou dávku draslíku a hořčíku, která posílí kořeny a podpoří růst stonku, stačí udělat kvásek. Zhruba centimetr droždí zasypeme cukrem, následně vše zalijeme teplou vodou a důkladně promícháme. Kvásek necháme několik minut na teplém místě. Jakmile máme kvásek připravený, smícháme ho s dvěma litry vody a zalijeme benjamínka.

Doporučený článek:  Zima je pro pokojové rostliny náročné období. Potřebují správnou teplotu, vlhkost i zálivku

Ukryté živiny v pivu

Češi jsou národem pivařů, proto není divu, že se doma vždy nějaké to pivo najde. Pivo obsahuje spoustu vitamínů, které jsou prospěšné pro naše tělo, a mimo jiné obsahuje i živiny, které prospívají právě rostlinám. Stačí smíchat pivo s vodou v poměru 1 : 1 a čas od času rostliny zalít.

Želatina jako hnojivo pro rostliny

Mnoho lidí neví, že i želatinu lze použít jako hnojivo pro rostliny. Obsahuje totiž vydatnou dávku dusíku, který je pro rostliny potřebný. Na výrobu potřebujeme jednu polévkovou lžíci želatiny, kterou rozpustíme v litru horké vody a promícháme. Jakmile želatina vychladne, smícháme ji s litrem vody a můžeme zalévat. Tuto zálivku se doporučuje používat jednou za pár měsíců.

Zdroj: https://ficusplant.org/ficus-benjamina/

Podobné články:

Péče o pokojové rostliny je v zimě jiná. Potřebují ideální teplotu, dostatek světla a ochranuPéče o pokojové rostliny je v zimě jiná. Potřebují ideální teplotu, dostatek světla a ochranu

Pokojovým rostlinám se většinou přes zimu příliš nedaří. Dokonce i zkušení pěstitelé vám řeknou, že v zimě většinou alespoň o jednu rostlinu přijdou. Musíte totiž změnit způsob péče. Jedině tak