„Za tuhle cenu ne. Levněji si koupím podobnou zeleninu v našem supermarketu,“ sdělila jsem trhovci

Kdo byl někdy na trhu, ten ví, jaké zde jsou ceny. Když je porovnáte s běžným obchodem nebo supermarketem, je to značný rozdíl. Na trhu je prostě vše dražší. U některých položek to pochopit dokážu, ale jsou takové, kde nechci utrácet zbytečně. Příkladem je třeba zelenina.

Jako milovnice trhů jsem zvyklá procházet stánky a obdivovat vše, co nabízejí. Je tam vždycky tolik zajímavých věcí a chutí. Ale i když miluju tu atmosféru, nejsem typ, který by bezhlavě nakupoval vše, co vidí. Obzvlášť když jde o ovoce a zeleninu. Mám svou hlavu, svoje přesvědčení a rozhodně si nemyslím, že co je z trhu, musí být vysloveně nejlepší na světě.

Doporučený článek:  Brambory jsou oblíbenou přílohou i hlavní hvězdou oběda. Za některé kombinace ale tělo nepoděkuje

Když jde o produkty, které se jedí syrové, jako jsou třeba jablka, neváhám a kupuju je na trhu. Tady je ten rozdíl v chuti, oproti supermarketu, znatelný. Ale když jde o věci, které se používají spíše pro vaření, jako je kořenová zelenina na polévku, jsem trochu skeptická. Říkám si, proč kupovat něco výrazně dražšího, když jediným úkolem té zeleniny je, aby se několik hodin vařila ve vodě. V tu chvíli je celkem jedno, kde a jak byla vypěstována. Ten výsledek musí být stejný.

Doporučený článek:  Dva jednoduché recepty na nakládanou cuketu

Když jsem byla na trhu naposledy a koukala jsem na celer a petržel, opět jsem začala mít pochyby. Obojí bylo o dost dražší než v supermarketu. Prodejkyně mě přesvědčovala, že jejich kvalita je mnohem vyšší a že to poznám na vývaru. Ale já si nebyla jistá. Moc jsem jí nevěřila.

Myslím si, že když to vaříte tak dlouho, tak se ten rozdíl ve chuti ztratí. A opravdu si nemyslím, že vývar z celeru a petržele z trhu bude výrazně lepší než ten ze supermarketu. Takže jsem prodejkyni poděkovala, ale řekla jsem: „Ne, díky. Já si to radši koupím v supermarketu levněji.“

Doporučený článek:  Avokádový olej patří k nejcennějším vůbec. Doplní vzácný vitamin E a postará se o dokonalou pleť

Někdy mám pocit, že na trhu je všechno trochu předražené, a to jen kvůli tomu, že je to z trhu. Ale já chci mít jistotu, že za své peníze dostanu opravdu tu nejlepší hodnotu, ať už je to z trhu nebo z obchodu. Takže jsem si nakonec koupila potřebnou zeleninu v supermarketu. Byla jsem spokojená s kvalitou i cenou. A když jsem pak vařila vývar, byl prostě dobrý.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek

Podobné články:

Zelenina a ovoce můžou i uškodit. Ty nejoblíbenější obsahují příliš nebezpečných pesticidůZelenina a ovoce můžou i uškodit. Ty nejoblíbenější obsahují příliš nebezpečných pesticidů

Všichni víme, že zemědělci aplikují na své plodiny pesticidy, aby prodloužili jejich životnost. Existují některé druhy ovoce a zeleniny, které mají vyšší koncentraci pesticidů než jiné. Na základě výzkumu byl