Skořápky z vajec většina lidí vyhazuje. Zkušení zahrádkáři tuhle chybu nikdy neudělají

Máte vlastní zahradu a toužíte po domácí zelenině, ale vaše plány hatí šneci a slimáci, kteří si rádi na vašich rostlinách pochutnávají? Jestli nevíte, jak na ně, poradíme vám účinné triky, které jsou nejen šetrné k přírodě, ale hlavně vás nebudou stát ani moc peněz. Můžete využít například skořápky od vajec, které možná běžně vyhazujete. Je to přitom velká škoda, protože pomohou zbavit se škodné z vaší zahrady.

Skořápky od vajec se vyplatí schovávat

Jestliže milujete vejce, tak určitě budete vědět, že se vyplatí nechávat si skořápky. Můžete je nejen nadrtit slepicím, aby dostaly živiny, které potřebují pro tvorbu dalších vajec, ale také je můžete použít proti škůdcům, jako jsou slimáci nebo hlemýždi. Skořápky ale nedrťte na prach, pouze je pomačkejte, aby měly ostré hrany. Přes ty se totiž tito škůdci těžko dostanou a raději to vzdají.

Doporučený článek:  Po řezu potřebují dřeviny zvláštní péči a ochranu

Ze skořápek si ale můžete připravit také hnojivo. Díky tomu budou rostliny vyživené, kořeny budou mít z čeho brát živiny a rostlinám se povede dobře. Skořápky se hodí hlavně na kyselé půdy, protože díky obsaženému vápníku skořápky odkyselí zeminu. Můžete je použít na rajčata nebo černý bez, ale také na květiny, jako je tulipán nebo pivoňka. Budou vhodné také na okurky, cukety nebo zelí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak si připravit hnojivo ze skořápek?

Výroba takového hnojiva je velmi jednoduchá. Existuje hned několik způsobů, jak na to. Nadrcené skořápky můžete posypat kolem rostliny, jestliže chcete, aby měly dostatek vápníku. Proniknou do půdy o to rychleji, když budete rostliny zalévat. Skořápky můžete také nadrtit na prášek a smíchat se zeminou, kterou budete používat při přesazování rostlin.

Doporučený článek:  Tulipány milují vodu a chlad. Obojí jim pomůže vydržet ve váze dlouho čerstvé

Zkuste je také smíchat s horkou vodou a nechat dva týdny stát. Tento odvar se pak hodí přecedit a zalévat jím květiny jednou za několik dní. Kromě skořápek můžete jako hnojivo použít také zbytky kávy nebo černého čaje.

Zdroj: https://www.latimes.com/lifestyle/story/2020-05-13/how-to-use-leftover-eggshells-plants-garden

Podobné články:

Skořice pomůže odpudit obtížný hmyz. Účinná je proti mravencům, mouchám i komárůmSkořice pomůže odpudit obtížný hmyz. Účinná je proti mravencům, mouchám i komárům

Skořice je velmi oblíbené koření, které se používá hodně při pečení nebo snídani. To ale není jediná možnost, kde ho můžete použít. Skvělou zprávou (před letními měsíci) je, že se